Okunma

AMD’den İlginç Bir Plan


13 Ocak 2009 Salı 10:57
AMD’den İlginç Bir Plan

AMD yetkililerinin, bugün yaptıkları bir açıklamada, dev ölçekli paralel bir süper bilgisayar olan AMD Fusion Render Cloud üzerinden HD içeriğin uygulanması, geliştirilmesi ve iletilmesini tamamıyla değiştirecek bir planı duyurdu.  Plan, Lucasfilm, Dell, HP ve Electronic Arts gibi sektörün önde gelenleriyle birlikte gerçekleştirdiği Sektörün İçinden konferansı sırasında açıklandı.

AMD Fusion Render Cloud, sunucu üzerinde dönüştürme sayesinde film ve oyun deneyimini baştan yaratacak ve bilgi işlem ağı üzerinde bulunan görsel açıdan zengin içerik, burada dönüştürüldükten sonra geniş bantlı bir bağlantı üzerinden akıllı telefonlar, uydu alıcıları ve ultra ince dizüstü bilgisayarlar gibi çeşitli cihazlara canlı olarak aktarılacak. 

Tam 1 petaFlops Gücünde…

HD içeriği cihaz boyutu, pil kapasitesi ve işlem gücü gibi kısıtlamalar nedeniyle içinde barındıramayan ve işleyemeyen cihazlara sunucu üzerinde dönüştürülmüş içeriğin aktarılması sayesinde, tüm kullanıcılara nerede olurlarsa olsunlar HD eğlencenin ulaştırılması mümkün olacak.

AMD Fusion Render Cloud, benzersiz işlem yoğunluğu ve enerji tasarrufu için, AMD‘ye göre geliştirilmiş AMD Phenom II işlemciler, AMD 790 yonga setleri ve ATI Radeon HD 4870 grafik işlemciler gibi donanımlarla çalışacak.  AMD‘nin Fusion stratejisinin bir örneği olan AMD Fusion Render Cloud, AMD‘nin yenilikçiliğini ortaklarının hayalleriyle bir araya getirerek, grafik işlemcilerin ve mikroişlemcilerin gücünü tek bir platformda birleştirip çok güçlü teknolojileri geniş bir pazara sunuyor.

:: Sizce bu yeni sistem işe yarar mı?

Bilgi için: AMD
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den İlginç Bir Plan konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den İlginç Bir Plan ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den İlginç Bir Plan ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "