Okunma

AMD Fusion Start Aldı


04 Ocak 2011 Salı 13:00
AMD Fusion Start Aldı

AMD, Fusion yongalarının ilk neslindeki ilk ürünlerini resmen duyurdu. Aynı silikon üzerinde grafik işlemci ve merkezi işlemciyi bir araya getiren ve AMD’nin CPU yerine APU (Accelerated Processing Unit) adını verdiği ürünlerden beklentiler epey büyük. (AMD Fusion Tabanlı İlk Netbook)

2011 yılı içerisinde, uzun süredir üzerinde çalıştığı Fusion projesine ait modeller birer birer piyasaya sürülecek. Bu sebeple AMD için 2011 çok büyük önem taşıyor.

Yeni iki işlemci Bobcat adlı çekirdekleri kullanacak

Düşük Güç Tüketimi

Brazos adı verilen platform içerisinde yer alacak olan ilk modeller düşük güç tüketen Ontario ve Zacate adlı işlemcilerden oluşuyor.

Taşınabilir cihazlarda kullanılmak için tasarlanan bu işlemcilerden Zacate 18 Watt güç harcarken, Ontario ise sadece 9 Watt güç gereksinimi duyuyor.

:: Sizce 2011 yılı AMD için nasıl geçecek?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD Fusion Start Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Fusion Start Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Fusion Start Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "