Okunma

AMD İle Oyun Zamanı


18 Mayıs 2008 Pazar 21:00
AMD İle Oyun Zamanı
AMD GAME! kampanyasıyla, AMD, bilgisayarları ve bilgisayar oyunlarını, konsol gibi derecelendirme ve performans anlamında yeterlilik ölçütleriyle etiketlemek niyetinde. Bu şekilde, bir bilgisayarı satın almadan önce, AMD’nin belirlediği ölçütlerden hangisine uyduğunu görerek, hangi güncel oyunu ne tür bir performansla oynayabileceğinizi anlayabileceksiniz.

İki Farklı AMD GAME!

AMD GAME! iki farklı konfigürasyonla geliyor. Birincisi sadece AMD GAME! olarak anılıyor ve bu logoyu taşıyacak bilgisayarda en az AMD Athlon X2 5600+ işlemci, ATI Radeon HD 3650 grafik kartı ve bir AMD 770 yonga seti bulunması gerekiyor.

AMD GAME! Ultra ise biraz daha yüksek seviye donanım gereksinimine sahip. Bu seviyede sistemde en az bir Phenom 9500 X4 işlemci, HD 3850 grafik kartı ve AMD 770 serisi yonga seti bulunması gerekiyor. Açıkçası bu gereksinimler bize, herhangi bir oyun bilgisayarı için ölçütlerin az tutulduğunu söylüyor. Zira AMD’nin hesabına göre saniyede 30 kare görüntü akışı, oyun oynayabilmek için yeterli. Biz, Counter-Strike oynarken saniyede yüz karede çakılı görüntü hızını görmediği zaman üzülen bir nesilden geldiğimiz için, kesinlikle yetersiz bulduk.

Bilgi için: AMD GAME!
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “AMD İle Oyun Zamanı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    iyrenç

  2. SDN Okuru dedi ki:

    amd ısınıyor…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Saniyede 30 kare efektif oynamak için oldukça yetersiz. Ayrıca bunda işlemcinin etkisi nedir tartışılır. HD 3850 de 30 fps ne kadar “ultra” olabiliyorsa o kadar “ultra”….

" AMD İle Oyun Zamanı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD İle Oyun Zamanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD İle Oyun Zamanı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "