Okunma

AMD ile Yeni Nesil APU’ları Konuştuk


04 Nisan 2012 Çarşamba 11:57
AMD ile Yeni Nesil APU’ları Konuştuk

AMD‘nin grafik ünitesi, işlemci ve ram kontrolcüyü birleştiren Fusion APU ailesinin yeni üyesi Trinity, bugün İstanbul Modern‘de yapılan lansman ile Türkiye‘de tanıtıldı.

AMD‘nin Bulldozer mimarisinin yenilenmiş ve %15 kadar daha hızlandırılmış çekirdek versiyonunu kullanan Trinity, grafik alanında ise Radeon HD 7000 serisi ile DX11 keyfini bizlere sunuyor.

Performans anlamında iddialı olacak olan yeni nesil APU‘lar, düşük güç tüketim değerleri ile tablet, netbook ve notebook gibi mobil pazarlara da göz kırpıyor. Windows 8 onaylı olan yeni APU‘lar, Windows 8 tablet PC‘lerde rahatça kullanılacak.

Ayrıca pek çok yeni görüntü teknolojisinin bulunacağı APU modellerinin fiyat aralığı, ülkemize geliş zamanı ve Ultrathin platformu ile ilgili AMD Türkiye Ürün Geliştirme Müdürü Ömer Çelebioğlu ile bir röportaj yaptık. İyi seyirler.

:: AMD’nin yeni nesil APU’ları sizce nasıl perfromans sunar?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “AMD ile Yeni Nesil APU’ları Konuştuk”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yeni nesil Xbox için bile 2 tane gpu ve 6 çekirdeğe sahip olacak diye söylenti mevcut muhtemelen trinty apularını kullanacak bir işlemciye dahil birde harici gpu bulunacak fusionların 6 çekirdeklisi 2013 içerisinde çıkacaktır bu söylenti doğru ise ayrıca söylentiye göre yeni xboxtaki 6. çekirdek sadece kinect e ait olacakmış

  2. NOVARTIS dedi ki:

    hmm bi araştırma yapayım ben hemen bu konu üzerinde

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Üreticiler aldıkları patentleri bir-iki senede seri üretime geçiremediyse patent düşmeli. Bu sayede teknoloji ancak biraz ilerleyebilir. Şu an raflada çürüyor teknoloji. Resmen 5-10 sene sonra üreteceği donanımı planlıyor herifler. Ne demektir bu bir düşünsenize? Ne hakları var başkasının üretmesini engellemeye, teknolojiyi insanlardan saklamaya? Ellerindeki imkanlarla insanlığa hizmet etmek yerine tutup zülüm yapıyorlar bir nevi. Ey gidi tüm imkanlarını ırk, cins, din ayrımı yapmadan insanlığın hizmetine seve seve veren şanlı ecdadımız, siz olsaydınız şimdiye marsa dolmuş kalkardı Üsküdardan, hey bee.

" AMD ile Yeni Nesil APU’ları Konuştuk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD ile Yeni Nesil APU’ları Konuştuk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD ile Yeni Nesil APU’ları Konuştuk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "