AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı


04 Aralık 2020 Cuma 19:18
AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı

AMD işlemcili yeni Microsoft Surface Laptop 4, performans testinde ortaya çıktı. Son zamanlarda görmeye alıştığımız AMD işlemcili Microsoft modelleri, gelmeye devam ediyor. Model için tercih edilen işlemci, AMD’nin Ryzen 7 serisinden bir model olarak kendisini gösteriyor.

Modele ait detaylar Geekbench performans testinde kendisini gösterdi. Geekbench 5.3.1 sürümünün 64 bit Windows üzerinde çalıştığı, performans testinin sonucunda görülüyor.

AMD işlemcili Microsoft Surface geliyor

Model için hazırlanan performans testi sayfasına açık bir şekilde işlemcinin AMD Ryzen 7 3780U olarak yazıldığı görülüyor. Bu işlemcinin özelliklerine bakıldığında 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı (thread) kendisini gösteriyor. 12 nm fabrikasyon sürecine sahip olan bu işlemci, 2.3 GHz temel çalışma hızına ve 4.0 GHz boost çalışma hızına sahip.

AMD işlemcili Microsoft Surface modeli girdiği performans testinde, tek çekirdek testinde 1.034 puan ve çoklu çekirdek testinde 6.211 puan aldı. Ayrıca Geekbench tarafından verilen performans testi sayfasında, modelde LPDDR4x RAM yerine DDR4 RAM bilgisi olduğu görülüyor. Bu da kullanıcıların istediği gibi RAM yapılandırması yapabileceği anlamına geliyor. LPDDR4X RAM anakartta sabit bir şekilde konumlandırıldığı için kullanıcılar tarafından değişiklik yapılamıyor.

AMD işlemcili Microsoft Surface

Söz konusu modelin Microsoft Surface Laptop 4 olduğu belirtiliyor. Modelin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise henüz belirsiz. Ancak modelin sağlayacağı performans ve satış rakamları merak ediliyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!