AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı


1 gün önce eklendi
AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı

AMD işlemcili yeni Microsoft Surface Laptop 4, performans testinde ortaya çıktı. Son zamanlarda görmeye alıştığımız AMD işlemcili Microsoft modelleri, gelmeye devam ediyor. Model için tercih edilen işlemci, AMD’nin Ryzen 7 serisinden bir model olarak kendisini gösteriyor.

Modele ait detaylar Geekbench performans testinde kendisini gösterdi. Geekbench 5.3.1 sürümünün 64 bit Windows üzerinde çalıştığı, performans testinin sonucunda görülüyor.

AMD işlemcili Microsoft Surface geliyor

Model için hazırlanan performans testi sayfasına açık bir şekilde işlemcinin AMD Ryzen 7 3780U olarak yazıldığı görülüyor. Bu işlemcinin özelliklerine bakıldığında 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı (thread) kendisini gösteriyor. 12 nm fabrikasyon sürecine sahip olan bu işlemci, 2.3 GHz temel çalışma hızına ve 4.0 GHz boost çalışma hızına sahip.

AMD işlemcili Microsoft Surface modeli girdiği performans testinde, tek çekirdek testinde 1.034 puan ve çoklu çekirdek testinde 6.211 puan aldı. Ayrıca Geekbench tarafından verilen performans testi sayfasında, modelde LPDDR4x RAM yerine DDR4 RAM bilgisi olduğu görülüyor. Bu da kullanıcıların istediği gibi RAM yapılandırması yapabileceği anlamına geliyor. LPDDR4X RAM anakartta sabit bir şekilde konumlandırıldığı için kullanıcılar tarafından değişiklik yapılamıyor.

AMD işlemcili Microsoft Surface

Söz konusu modelin Microsoft Surface Laptop 4 olduğu belirtiliyor. Modelin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise henüz belirsiz. Ancak modelin sağlayacağı performans ve satış rakamları merak ediliyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?