Okunma

AMD OpenGL Teknolojisini Destekleyecek


05 Ağustos 2009 Çarşamba 05:34
AMD OpenGL Teknolojisini Destekleyecek

AMD geçtiğimiz aylarda OpenGL 3.0 sürücülerini piyasaya çıkardı ve yenilikçi OpenGL eklentileriyle birden fazla grafik işlemcisi üzerinde performans ölçeklendirmesini ve paralel işlemi mümkün kılarak yaratılan sahnelerin gerçekçiliğini arttırmaya yardımcı oldu.

ATI FirePro grafik işlemcileri için ATI Catalyst grafik sürücüsünün OpenGL 3.1 desteğiyle birlikte 12 Ağustos‘ta http://ati.amd.com/support/driver.html adresinde kullanıma açılması bekleniyor.

AMD, yeni çıkacak ATI Catalyst yazılım sürümlerinde OpenGL 3.2 de dahil olmak üzere yeni OpenGL sürümlerine verdiği desteği sürdürmeyi planlıyor.

 

OpenGL 3.1, geliştiricilerin ATI FirePro grafik hızlandırıcılarının sunduğu performans, istikrar ve yenilikçilikten tam olarak yararlanmalarını sağlıyor diyen AMD Profesyonel Grafik Müdürü Janet Matsuda, şöyle devam etti: “AMD, dijital içerik yaratma, CAD ve bilimsel uygulama gibi işleri hızlandıran OpenGL‘e destek vermeyi sürdürüyor. Ayrıca, AMD’nin piksel doldurma gibi OpenGL eklentileri, geliştiricilerin üçboyutlu nesnelerin görsel kalitesini arttırmasına, alabildiğine gerçekçi karakterler, nesneler ve mekanlar yaratmasına yardımcı oluyor. OpenGL 3.2 ve ötesinde çıkacak gelişmeleri de sabırsızlıkla bekliyoruz.”

:: FirePro ekran kartlarını biliyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD OpenGL Teknolojisini Destekleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD OpenGL Teknolojisini Destekleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD OpenGL Teknolojisini Destekleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "