Okunma

AMD AM3’ler Görünmeye Başladı


01 Şubat 2009 Pazar 09:17
AMD AM3’ler Görünmeye Başladı

AMD’nin yeni soket yapısı olan AM3, kendisini göstermeye başladı. DDR3 bellek denetçisi barındıran ve yeni bir soket yapısıyla karşımıza çıkan bu ürünler, AMD’nin DDR3 belleğe, biraz geç de olsa, geçişini simgeliyor. Gerçi bellek fiyatlarının DDR3 tarafında yeni yeni makul seviyeye geldiğini düşünürsek belki de platform açısından en uygun zamanlama bu diyebiliriz.

Modeller Hangileri?

AMD’nin üç ve dört çekirdekli Phenom II işlemcilerini barındıran yeni seride beş yeni işlemci var. Bunlardan üç tanesi Phenom II X4 iki tanesi ise Phenom II X3, yani üç çekirdekli olarak sunuluyor. İşlemcilerdeki önbellek miktarları diğer Phenom II işlemcilerle aynı: Çekirdek başına 512 Kb ikinci seviye önbellek ve 6 MB üçüncü seviye önbellek.

Fiyatlar

Yeni modellerden iki tanesi kullanıcıların doğrudan alabilecekleri ürün olmayacak ve sistem bütünleştiricilere öncelikli olarak sağlanacak. Bunlar haricindeki üç ürün olan Phenom II X3 710 (2,6 GHz), Phenom II X3 720 (2,8 GHz) ve Phenom II X4 810 (2,6 GHz) kullanıcılara sunulacak ilk modeller arasında yer alıyor. Ürünlerin fiyatları ise vergi hariç 300 lira seviyesinden başlıyor ve X4 810’da 420 liraya varıyor.

:: AMD yeni soketle performans artışı yakalayabilecek mi?

Bilgi için: AMD
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD AM3’ler Görünmeye Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD AM3’ler Görünmeye Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD AM3’ler Görünmeye Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "