Okunma

AMD Piyasa Lideri


19 Ağustos 2009 Çarşamba 04:32
AMD Piyasa Lideri

AMD, insanlara bir notebook platformu üzerinde inanılmaz derecede üstün görsel deneyim sunabilecek bir teknoloji üretmek için detaylı bir şekilde çalıştı. Bu özverilerin sonucu olarak, en son piyasa verileri ATI Mobility Radeon tabanlı notebook’ların inanılmaz sıçrayışını gösterdi.

Bu senenin ikinci çeyreğinde, hacimde ve AMD’nin mobil aralıklı piyasası hakimiyetinde görülen artış, tüketicilerin yüksek görselliğe ne kadar meraklı olduğunu ve üreticilerin senenin bu en yoğun sezonuna girerken tüketicileri memnun etmeye ne kadar hazır olduğunu gösteriyor.

AMD’nin mobil grafik işlemci verisi %36.5’lik pazar payı artışını gösteriyor. 2009’un ilk altı ayında %87.27 daha fazla birim satılması buna en iyi örnek. Bu yüzden olsa gerek AMD şu anda mobil grafik işlemci pazarında yaklaşık %53’ünü elinde tutarak lider konumuna yükselmiş durumda.

 

AMD mobil grafik işlemci pazarında Radeon HD 4000 serisi ile hakimiyetikurmuş durumda.

 

Bu olaya çok şaşırmamak lazım. Çünkü ATI Mobility Radeon HD 4530 ve ATI Mobility Radeon 4670 gibi ATI Mobility Radeon HD 4000 ailesindeki grafik işlemcilerin sunduğu gelişmiş performans, lider özellikler, ve ev sineması kalitesinde HD multimedya deneyimi olumlu tepkiler topluyor.

Dünyanın önde gelen üreticilerinin halihazırdaki ve gelecekteki 200’den fazla tasarımında kullanılan ve kullanılacak olan ATI Mobility Radeon HD 4000 serisi grafik işlemciler, müşteriler tarafından giderek daha fazla tercih ediliyor.

:: Dizüstü sistemlerde en iyi grafik yongası hangisi?

 

 

 

 

 

 

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AMD Piyasa Lideri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    amd ati bu başarıyı haketti…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Birde adam gibi Linux sürücülerini çıkarsalar…

" AMD Piyasa Lideri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Piyasa Lideri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Piyasa Lideri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "