Okunma

AMD Resti Çekti!


23 Haziran 2011 Perşembe 18:30
AMD Resti Çekti!

Pek çok büyük markanın üyesi olduğu BAPCo adındaki konsorsiyumun geliştirdiği SYSMark adlı performans ölçme programının (benchmark) hatalı sonuçlar verdiğini iddia eden AMD yönetimi konsorsiyumdan çekildiğini açıkladı.

Intel başta olmak üzere Microsoft, Samsung, HP, Dell, Lenovo, Sony ve Toshiba‘nın destek verdiği BAPCo’dan daha önce Nvidia da ayrıldığını açıklamış ama herhangi bir yorumda bulunmamıştı.

AMD’nin Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Nigel Dessau yaptığı açıklamada, “Tüketiciler, sistemlerinin değerini ve beklenen performansını anlayabilmek için açık ve güvenilir bir ölçümlemeye ihtiyaç duyarlar. AMD olarak SYSMark 2012’nin bunu başarabildiğine inanmıyoruz. Bu yüzden SYSMark 2012’yi BAPCo konsorsiyumunu artık desteklemeyeceğiz.” dedi.

AMD’nin itirazının nedenini, SYSMark 2012’nin sadece işlemcinin seri işlemelerini (serial processing) dikkate alıp grafik işlemciden gelen paralel işlemeleri (parallel processing) dikkate almaması oluşturuyor.

:: AMD sizce haklı mı?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “AMD Resti Çekti!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bİ TANESİ DEGİL Kİ KARDEŞİM YA TÜM PROLAR İNTEL E ÇALIŞIYO BU KADAR DA OLMAZ Kİ
  SIRF INTELIN SÖMÜRGESİ İŞTE BEN AMD 1100T KULLANIYORUM GAYETTE BASARILI AMD YE DEVAM IYIGUNLER

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bence de haklı çoğu ölçme programı sadece intele göre ötüyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu konuda ayrıntılı bilgi aldm ve Amd yöneticilerinin salondan küfürlü protestolar eşliğinde çıkarıdığını öğrendim. Durum oldukça üzücü wintel çıkarları için herşeyi yapıyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  adam haklı. Doğru demiş.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bence haklı

" AMD Resti Çekti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Resti Çekti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Resti Çekti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "