Okunma

AMD RX 590 Nitro+ modeli ortaya çıktı


08 Kasım 2018 Perşembe 19:00
AMD RX 590 Nitro+ modeli ortaya çıktı

AMD’nin yenilenmiş Polaris mimarisine sahip olan RX 590 serisi ekran kartları ufukta görünmeye başladı. Henüz piyasaya sunulacağı tarih belli olmasa da yeni ekran kartının teknik detayları sızdırıldı.

Bir önceki modellere göre çok fazla performans artışı sunması beklenmeyen 590 serisinin üçüncü parti üreticilerinden olan Sapphire markasının Nitro+ modelinin tasarımı ortaya çıktı.

Sapphire Radeon RX 590 8GB Nitro+ modeli ortaya çıktı

Videocardz isimli sitenin RX 590’ın bugüne kadar sızdırılan teknik detaylarında, Polaris 30 GPU’sundan güç alacağı yani 2304 adet çekirdeğe ve 36 adet bilgi işlem birimi olacağını belirtelim. RX 580’nin yenilenmiş versiyonu olduğu için onunla aynı teknik detaylara sahip olacağını da vurgulayalım. Hatta biraz daha geriye gidecek olursak, RX 580’in de RX 480 ile aynı temel üzerine atılıp, yenilenen sürümü olduğunu belirtelim.

Henüz piyasaya ne zaman çıkacağı bilinmeyen model ile ilgili dedikoduların arkası kesilecek gibi değil. Önümüzdeki günlerde de yeni sızıntılar ve performans testleri sızdırılacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AMD RX 590 Nitro+ modeli ortaya çıktı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Olley be

" AMD RX 590 Nitro+ modeli ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD RX 590 Nitro+ modeli ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD RX 590 Nitro+ modeli ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "