AMD Ryzen 1800X inceleme (Video)


01 Mayıs 2017 Cumartesi 17:00
AMD Ryzen 1800X inceleme (Video)

Piyasaya çıktığı dönemde yazılı incelemesini yayınladığımız AMD Ryzen 1800X işlemcisinin video incelemesi ile karşınızdayız. Bu videomuzda AMD Ryzen 1800X işlemcisi hakkında yorumlarımızı ve deneyimlerimizi bulabilirsiniz. Yazılı incelemeye ise alttaki linkten ulaşabilirsiniz!

AMD Ryzen 1800X özellikleri

AMD Ryzen R7 1800X işlemcisi, AMD’nin büyük heyecan uyandıran Ryzen ailesinin en güçlü modeli oldu. Sunduğu teknik özellikler ve performans ile özellikle Intel’in Core i7-6900K işlemcisini performans ve fiyat-performans dengelerine bakıldığı zaman geride bırakan Ryzen R7 1800X işlemcisi, 3.6 GHz baz frekans hızına sahip. Boost özelliği ile 4.0 GHz seviyesine çıkabiliyor. İşlemcinin kod adının son kısmında yer alan harfi ise, XFR yani Extended Frequency Range teknolojisi anlamına geliyor.

AMD’nin SenseMI adındaki teknoloji paketinin en dikkat çeken yeniliklerinden biri olan XFR, işlemcide yer alan sensörlerin yardımıyla soğutma sistemini tanımlayarak, kullanıcı etkileşimi olmadan optimum seviyelere otomatik olarak overclock yapabiliyor. Bu da soğutma sisteminiz ne kadar verimli ise, işlemcinin kendi sınırlarını o kadar zorlayabileceği anlamına geliyor.  

AMD Ryzen R7 1800X işlemcisi, 95W TDP değerine sahip. Buna ek olarak 14 nm FinFET üretim mimarisi ile hazırlandığı için ısınma ve güç tüketimi konusunda, bu kadar üst düzey olmasına rağmen oldukça etkileyici bir deneyim sunuyor. Intel cephesindeki rakiplerinin 140W TDP değerine sahip olduğunu belirterek ufak bir kıyaslama yapmanıza yardımcı olabiliriz.

8 çekirdek 16 Thread (izlek) yani sanal çekirdekli yapıya sahip olan işlemci de 20 MB L2+L3 cache bellek yer alıyor. 

AMD Ryzen 1800X video inceleme

Sizler AMD Ryzen 1800X değerlendirme videosu ile baş başa bırakıyoruz! İyi seyirler!

:: AMD Ryzen 1800X performansını nasıl buldunuz?


 • yazarKaan Arlı

  İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN'de yer alacak.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “AMD Ryzen 1800X inceleme (Video)” üzerine 4 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   titanfall 2 den sonra oynana oyun ne acaba varmı bilen videonun sonunda

  2. SDN Okuru dedi ki:

   İki mesaj üst üste olacak bundan dolayı özür dilerim. İnceleme sırasında bir oyun dikkatimi çekti. fps türü olan bir oyun, oyunda karakter uçurumun duvarlarından koşarak ilerliyordu… O oyunun ismini alabilir miyim?

  3. SDN Okuru dedi ki:

   GTX 1070 ile işlemci limitlerini deneyen benim gördüğüm ilk inceleme. GTX 1080 Ti dan vazgeçtim hadi. 1080 de mi bulamadınız ?

  Yorum yazın

  Geri bildirim