Okunma

AMD’den Yeni Güney Köprüsü


10 Aralık 2008 Çarşamba 13:45
AMD’den Yeni Güney Köprüsü

AMD, Dragon platformunun çıkışı yaklaşırken yeni bir Güney köprüsü üzerinde daha çalışmalarını sürdürüyor. Her ne kadar Dragon kod adlı masaüstü bilgisayar platformunun yongaları şimdiden 790GX ve SB750 olarak duyurulmuş olsa da bir sonraki adımda olan AM3 soket güncellemesi esnasında çeşitli değişikliklere gidebilir ve anakart üreticilerine daha gelişmiş bir Güney köprüsü sunabilir durumda olmak istiyor. SB800 isimli yeni Güney köprüsü, SB750‘nin üzerine Gigabit LAN desteği, PCI Express 4x yuvası ve yeni bir saat üreteci sunacak. Yeni güney köprüsü, çıktıklarında RS880, RS880C ve RD890 yongalarıyla beraber çalışacak ve bu yongalarla çalışacak olan işlemciler için Advanced Clock Calibration (ACC, gelişmiş saat kalibrasyonu) özelliği de sunacak. SB750’deki RAID seviyesi destekleri olan 0, 1, 0+1 ve 10 ile 12 tanelik USB 2.0 desteği de SB800’de aynen devam edecek.

:: AMD Dragon ile yükselişe geçecek mi?

Bilgi için: AMD
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Yeni Güney Köprüsü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Yeni Güney Köprüsü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Yeni Güney Köprüsü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "