Okunma

Nvidia’nın PhysX’ine Karşı İşbirliği


21 Mart 2009 Cumartesi 18:17
Nvidia’nın PhysX’ine Karşı İşbirliği

Nvidia’nın PhysX teknolojisi aldı başını gidiyor. Öyle ki, piyasada rakipsiz olan bu teknoloji, Sony (Playstation 3) ve Nintendo’yu (Wii) bile ikna etmesi, piyasada bomba etkisi yapacağı söyleniyor. 

İşte bu AMD ve Intel’in hiç de hoşuna gitmeyen bir durum. Çünkü Nvidia bu gelişme ile birlikte pazardaki konumuna önemli bir güç katacağı kesin gözüyle bakılıyor.

AMD, Nvidia’ya karşı harekete geçmiş durumda.  Bunun için de Intel tarafından satın alınan Havok firması ile bir işbirliğine gitmesi oldukça ilginç bir durum.

 

Hatırlayanlar bilir. Geçen sene, Intel ve AMD’nin Nvidia’ya karşı bir güç birliği oluşturacağı herkes tarafından konuşuluyordu. Kısa bir süre sonra, konuşulanların basit bir dedikodudan ibaret olduğu hemen anlaşıldı. Oysa bu sefer durum gerçekten çok farklıAMD, bu ayın 26’sında gerçekleşecek olan oyun geliştiricileri konferansında, üzerinde fizik motoru bulunan yeni grafik işlemcisinin duyurusunu yapmayı planlıyor.

 

::AMD ve Intel bu konuda başarılı olabilecek mi?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’nın PhysX’ine Karşı İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’nın PhysX’ine Karşı İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’nın PhysX’ine Karşı İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "