Okunma

AMD Vision Teknolojisi ile Tanışın


11 Eylül 2009 Cuma 17:34
AMD Vision Teknolojisi ile Tanışın

Vision, bir işlemci bileşeninin özelliklerini sıralamaktansa, bilgisayarın üstün görsel deneyim sağlamak için nasıl hazırlandığını vurguluyor. VISION, tüketicilere bu üstün görsel deneyimi ifade etmek için, endüstriyi mikroişlemci merkezli pazarlamadan uzaklaştırıp bilgisayarın kapasitesini, içindeki bileşenlerle değil, sistemde ne gibi deneyimler yaşanabileceğini ve işler yapılabileceğini tarif ederek anlatıyor

VISION özellikli, genel kullanıma yönelik OEM dizüstü bilgisayarlar, canlı gibi üçboyutlu oyunlar, daha zengin, daha çarpıcı HD ve Blu-ray filmler ve parlak, net fotoğraflar için yeni nesil HD grafik teknolojisine, fotoğraf, müzik ve video düzenleme işlemleri için de çoklu görev yürütme gücüne sahip olacak.

Çok ince ve şık dizüstü bilgisayarlarda zengin deneyimler isteyen tüketiciler için VISION teknolojili ultra ince OEM dizüstü bilgisayarlar, çok kıvrak ve dengeli performans ile üstün görsel deneyimi, makul fiyatlarla sunmak üzere tasarlanıyor. VISION, bilgisayar sistemi kapasitesini üç düzeyde kullanıcılara sunuyor: VISION Basic, VISION Premium ve VISION Ultimate.

 

VISION, mikroişlemci ve ekran kartının güçlerinin birleşmesiyle genel kullanım bilgisayarlarında üstün bir görsel deneyimi mümkün kılıyor.

 

AMD VISION teknolojili dizüstü bilgisayarlar, yıl sonuna doğru Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7‘nin piyasaya çıkmasıyla birlikte raflarda ve internet mağazalarında yerini alacak. VISION’ı tamamlayan Windows 7, DirectX 10, Direct X10.1 ve Direct X11 desteğiyle oyunlarda ve diğer medya uygulamalarında daha zengin üçboyutlu grafikler sağlarken, Birleşik Video Çözücüsü ile mikroişlemcinin yükünü hafifletip kullanıcıların filmleri taşınabilir cihazların dosya türlerine dönüştürürken üstün bir görsel deneyim yaşamasını ve daha iyi sistem kıvraklığından yararlanmasını mümkün kılıyor. 

:: AMD’nin Vision teknolojisi başarılı olabilecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD Vision Teknolojisi ile Tanışın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Vision Teknolojisi ile Tanışın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Vision Teknolojisi ile Tanışın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "