AMD, Yeni Şirket Kurdu


07 Ekim 2008 Salı 12:11
AMD, Yeni Şirket Kurdu

Geçici olarak “Döküm Şirketi” anılacak yeni küresel şirket, gelişmiş üretim teknolojisi, endüstri lideri üretim tesislerini ve küresel kapasitesini arttırmaya yönelik kesin kararlılığını birleştirerek, bağımsız döküm şirketlerine olan ihtiyacı karşılayacak.  Aynı zamanda, Mübadele Yatırım Şirketi de AMD‘deki yatırımını %19,3‘e çıkaracak.

AMD‘nin Döküm Şirketi‘ne yapacağı katkı, Dresden‘deki iki fabrikasını da kapsayan üretim tesisleri ve bunlarla ilgili varlıklar ile fikri mülkiyet haklarından oluşacak.  ATIC, Döküm Şirketi’ndeki hisselerini satın almak için 2,1 milyar dolar ödeyecek. 

Bunun 1,4 milyar doları doğrudan yeni şirkete yatırılırken, kalanı Döküm Şirketi‘nde yeni hisseler almak için AMD‘ye ödenecek.  Döküm Şirketi ayrıca AMD‘nin mevcut borcunun yaklaşık 1,2 milyar dolarını da devralacak.  ATIC, Döküm Şirketi‘nin yonga üretimi kapasitesini, AMD‘nin sağladığı mevcut kapasitenin üzerine çıkarmak için önümüzdeki beş yılda şirkete en az 3,6 milyar, en çok 6 milyar dolar sermaye katkısında bulunmayı da taahhüt etti. 

Bu katkılar Döküm Şirketi tarafından Dresden‘deki fabrikaların kapasite artışını sürdürmek ve fabrikalardan birinin son teknolojiye yükseltilmesini sağlamak; New York Eyaleti’nin daha önce onaylamış olduğu teşviklerin devredilmesi kaydıyla, eyaletin Saratoga kentinde yeni bir son teknoloji tesisin inşaatına başlamak için kullanılacak. 

New York‘taki tesis 1400‘den fazla kişiye doğrudan iş imkanı sunarken, faaliyete geçmesinin ardından bölgede 5000 kişiye dolaylı istihdam da sağlayacak.  New York tesisi faaliyete geçtiğinde, ABD‘deki tek bağımsız yönetimli ve lider yarıiletken üretim tesisi olacak.

Bilgi için: AMD Türkiye
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD, Yeni Şirket Kurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD, Yeni Şirket Kurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD, Yeni Şirket Kurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!