Okunma

AMD Yeniden Yapılandı


10 Mayıs 2009 Pazar 17:15
AMD Yeniden Yapılandı

Organizasyon şemasındaki ana kollardan biri “Product Group” adını alıyor. Bu kolun görevi, grafik yongalarını ve işlemcileri tek bir çatı altında üretmek. Bu olay, AMD için çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu sayede iki farklı grup daha yakın çalışıp entegre grafik yongalı işlemcilerinin geliştirilmesinde büyük rol alacak. Ortak çalışma ile rakiplere göre daha büyük bir avantaj sağlanacak.

İkinci kol olan “Advanced Technology Group“ geleceğin teknolojilerin gelişimini sağlayacak. Diğer iki kol olan “Marketing Group” ve “Customer Group”, şirketin genel imajını, pazarlamasını ve müşteri ilişkilerinden sorumlu olacak.

 

AMD’de değişim rüzgarları başladı.

 

AMD’deki gelişmeler sadece bununla sınırlı değil. AMD, adını açıklamadığı üst seviye bir yönetici ile birlikte kıdemli başkan yardımcısı olan Randy Allen’in (Computing Solutions Group) ayrılacağını duyurdu.

Adı açıklanmayan üst seviye yöneticinin, AMD’ye 25 yıl hizmet ettiği ve Athlon 64 ile Opteron’un gelişiminde katkı sağladığı bir kişi olduğu söyleniliyor.

:: AMD’nin bu değişimini nasıl yorumluyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD Yeniden Yapılandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Yeniden Yapılandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Yeniden Yapılandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "