Okunma

AMD Yine Zararda


22 Temmuz 2009 Çarşamba 11:05
AMD Yine Zararda

Geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre gelirlerinde %13‘lük bir düşüş yaşayan AMD ikinci çeyrekte 300 milyon $ zarar ettiğini açıkladı. Son aylarda yönetim yapısında yaşanan değişiklikler, üretim kısmının bölünmesi gibi olaylar yaşayan firma rekabetin çok çetin olduğu pazardaki yerini korumak için canla başla uğraşıyor. AMD Başkanı ve CEO’su Dirk Meyer kısa dönemdeki zararın çok önemli olmadığını, firma olarak olaylara daha geniş açıdan baktıklarını dile getirdi.

Son dönemde piyasaya çıkardığı Phenom II işlemciler ve Radeon HD 4000 serisi ekran kartları her ne kadar birçok çevre tarafından beğenilmiş olsa da yaşanan gecikmeler ve performans açısından çok başarılı olamayan bazı ürün serileri nedeniyle AMD pazarda tutunmakta zorlanıyor.

:: AMD bu zor durumdan kurtulabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AMD Yine Zararda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    rekabetçilik anlayışının her yerde herkesi bitirebileceğinin en güzel kanıtı…

" AMD Yine Zararda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Yine Zararda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Yine Zararda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "