Okunma

AMD’den Ufak Bir Isırık


11 Haziran 2009 Perşembe 07:17
AMD’den Ufak Bir Isırık

iSuppli adlı pazar araştırma şirketinin açıkladığı sonuçlara göre AMD, son birkaç aylık dönem içinde Intelin pazar payının bir kısmını ele geçirdiği ortaya çıktı.

AMD, 2009’un ilk çeyreğinde yonga satışlarını %2.5 artırarak pazar payını %12.8’e çıkarırken, aynı dönem içinde Intel %2.5’lik bir düşüş yaşayarak %79.1’lik bir pazar payına sahip oldu. 2008 yılı boyunca satışlarında hiçbir düşüş yaşamayan Intel böylece 2009’a iyi bir başlangıç yapamamış oldu.

Uzmanlar AMD’nin satışlarındaki bu artışın arkasında firmanın ürün portfoyünün genişliği ve dizüstü bilgisayarlar için ürettiği modellerin gösterdiği başarının olduğunu söylüyor.

Intel’in geçen sene Atom ile yaşadığı başarının artık geçmişte kaldığını da vurgulayan uzmanlar 2009’un Intel için geçen seneye oranla daha zor geçeceğini belirttiler.

:: AMD’nin satışları gelecekte bir gün Intel’i yakalayabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Ufak Bir Isırık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Ufak Bir Isırık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Ufak Bir Isırık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "