Okunma

Amerika E-posta Kullanmıyor!


18 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Amerika E-posta Kullanmıyor!
Ailenize SDN forumlarına üye olduğunuzu veya yeni bir e-posta adresi aldığınızı söylediğinizde kendinizi tuhaf bakışlar altında mı hissediyorsunuz? Bu durumu teselli eder mi bilinmez ama, Parks Associates adlı araştırma firmasının raporları, Amerika’da da gençlerin aynı sıkıntıları çektiğini gösteriyor.

Beşte Biri İnternete Girmemiş

Amerikan aile reisleri arasında yapılan araştırma, çarpıcı oranları ortaya çıkardı. Rapora göre, ailelerin %21‘i daha önce hiç internette web sitesine girmemiş. Aynı oran, e-posta kullanımında ve internette bilgi araştırmada da gözleniyor. Diğer bir deyişle, Amerikan aile reislerinin beşte biri interneti kullanmıyor.

Bilgisayarda doküman oluşturmak söz konusu olduğunda ise durum daha da vahim hale geliyor. Aynı kesimde yapılan ankette gözlenen sonuç, %30‘luk bir oranın daha önce bilgisayarda hiç belge oluşturmadığı şeklinde. Konuyu yorumlayan Parks Associates yetkilisi ise, yaş ve ekonomik durumun önemli faktörler olduğunu, ancak sorunun daha derinde yattığını, zira çoğu kişinin günlük ihtiyaçları için bilgisayar kullanmakta bir neden görmediğini açıklıyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Parks Associates
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amerika E-posta Kullanmıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amerika E-posta Kullanmıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amerika E-posta Kullanmıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "