Okunma

Amerika’da vergilere kripto ödeme yöntemi!


26 Kasım 2018 Pazartesi 16:00
Amerika’da vergilere kripto ödeme yöntemi!

Bitcoin diğer kripto para birimleri gibi, şu sıralar sık sık değer kaybı haberlerine gündem oluyor. Gün geçtikçe azar azar değer kaybeden Bitcoin, bir yandan da günlük yaşantımızın içine daha sıkı bir şekilde girmekte. Bitcoin hakkında pozitif duruşlarıyla bilinen Amerika eyaleti Ohio, yeni uygulamasını kullanıma sundu!

İşletmeler, vergileri Bitcoin ile ödeyebilecek!

Bu hafta, Ohio eyaletinde başlayan yeni uygulamayla birlikte, kripto para günlük yaşantıda daha işlevsel bir yer edindi. Ohio’da bulunan işletmeler 23 farklı vergi çeşidini, artık Bitcoin aracılığıyla ödeyebilecek. Bu 23 farklı vergi çeşidinin arasında tütün ürünleri, satış vergisi, stopaj vergisi, kıdem tazminatı, belediye vergisi ve kamu hizmetleri vergisi bulunuyor.

kripto para

Bu yeni girişimle birlikte, vergi ödemek isteyenlerin işlerini kolaylaştırmak hedefleniyor. Bunun dışında ne kadar işletmenin, bu hizmetten faydalanacağı henüz belirli değil. Bu hizmet, şimdilik yalnızca işletmeler için aktif olacak. Ohio yönetimi ise, bireysel kişilerin de bu hizmetten faydalanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü bildirdi.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amerika’da vergilere kripto ödeme yöntemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amerika’da vergilere kripto ödeme yöntemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amerika’da vergilere kripto ödeme yöntemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "