Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen uygulama AppStore’a döndü


03 Ocak 2021 Pazar 19:00
Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen uygulama AppStore’a döndü

Uyuşturucu tüketimini veya satışını teşvik eden uygulamaları yasaklayan App Store, topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Amphetamine isimli uygulamayı kaldırmıştı. Ancak kararından dönen Apple, uyku modu düzenleyici uygulamanın platformda kalmasına izin verdi.

Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen Amphetamine, AppStore’a döndü

Apple bilgisayarların uyku moduna giresini engelleyen macOS uygulaması Amphetamine, her ne kadar aynı adı taşıdığı ilaçla bağlantısı olmasa da Apple’ın mağazasından kaldırıldı. Apple, 2014 yılından beri AppStore’da bulunan uygulamanın sahibine topluluk kurallarını gerekçe göstererek uyuşturucu üretimi ve kullanımını teşvik ettiği için ismini ve logosunu değiştirmedikçe mağazada bulunamayacağını söyledi.

amphetamine-uygulamasi-appstorea-geri-geldi

Ancak uygulamanın yaratıcısı William C. Gustafson’ın konuyla ilgili The Verge’ye konuşmasının ardından firma geri adım attı. Daha önce gerekli değişikleri yapmadan yeniden uygulamanın AppStore’da yer alamayacağını belirten Apple, geri adım attığını ve kararın iptal edildiğini bildirdi. Aralık ayında bir ültimatom aldıklarını belirten Gustafson, “Amfetamin’e yönelik tüm referansların kaldırılması için bize 2 hafta süre verildi. Ayrıca logomuzdaki hap görüntüsünün de gitmesi gerekiyordu. Aksi taktirde 12 Ocak’ta tamamen kaldırılacaktık” ifadelerini kullandı.

Yakın zamana kadar uygulamanın adı veya simgesiyle ilgili herhangi bir itiraz veya şikayet olmadığını belirten Gustafson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Apple ile bir görüşme yaptım. Temyiz kabul edildi ve Amphetamine AppStore’da kalacak. “Hepinize yorumlarınız, görüşleriniz ve eylemleriniz için teşekkür ederim” dedi.

Uygulama mağazasında  4,8 puana ve yaklaşık 450,000 indirmeye sahip olan Amphetamine yönelik gelişmeler ile ilgili Apple kanadından ise resmi bir açıklama gelmedi.
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
22 gün önce

saçmalık. tütün kolonyası da yasaklansın o zaman. olmadı Ankaradan İstanbula bir yürüyüş düzenleyip sesimizi duyuyuruz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

Ohoo appstore’de kalkması gereken o kadar çok uygulama varki bir çoğu sahtekarlık peşinde ve bu konu apple’ın işine gelmiyor biz hangi biriyle ilgilenelim diye cevap veriyorlar say say bitmez

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

Başka isim bulamamış mı? Amfetamin ne ya!? Uyku uygulamasında hapın ne işi var?

" Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen uygulama AppStore’a döndü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen uygulama AppStore’a döndü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen uygulama AppStore’a döndü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme