Okunma

Amsterdam Arena Şenleniyor


17 Ekim 2011 Pazartesi 10:40
Amsterdam Arena Şenleniyor

Cisco’nun StadiumVision teknolojisi ile Amsterdam Arena’da yenilikçi bir spor ve eğlence deneyiminin temelleri atılıyor. Kısa süre önce 2013 UEFA Avrupa Ligi finali için seçilen Amsterdam Areaa, ziyaretçi profiline bağlı olarak yüksek tanımlı (HD) video ve dijital içerik sunarak sporseverleri stadyuma girdikleri andan itibaren kuşatacak multimedya deneyimini zirveye çıkarmayı hedefliyor.

Cisco ve kayıtlı ortağı KPN işbirliği ile kurulan StadiumVision çözümü ile Amsterdam Arena tüm dijital video ve içeriğin stadyumu kaplayan yaklaşık 600 adet HD ekrana gönderilmesini tek bir merkezden yöneterek izleyicilerin etkinlikle sürekli iç içe olmasını sağlayabilecek.

Bu çözüm, maç veya etkinliğin farklı aşamalarına ve belirli ziyaretçi gruplarına bağlı değişken bilgilerin gösterimini mümkün kılacak. Örneğin, bir futbol maçıyla ilgili canlı video ve maçı destekleyen temaların yer aldığı özelleştirilmiş arka planları içeren bilgilerin, bir eğlence etkinliğiyle ilgili içeriğin, reklamların ya da stadyumdaki çeşitli ticari standlarda uygulanan özel promosyonlarla ilgili bilgilerin sunulmasıyla etkinlik organizatörleri, sponsorlar ve reklamcıların hedef kitlelerine ulaşmalarını ve interaktif medya aracılığıyla dikkat çekmelerini sağlayacak yeni fırsatlar yaratılacak.

Sporseverlere dikkat çekici bir multimedya deneyimi yaşatmayı hedefleyen projenin ilk aşamasında, loca koltukları ve VIP alanlarındaki ziyaretçilerin yüksek kaliteli özel video içeriği izlemelerine olanak tanıyarak stadyumun diğer tüm alanlarından farklı bir deneyim yaratılacak.

Yakın gelecekte, bu alanlardaki sporseverler, StadiumVision’ı interaktif bir menü sistemi üzerinden sipariş vermek için de kullanabilecek. Stadyumun diğer alanlarındaki sporseverler ise benzer deneyimleri önümüzdeki 12 ay içinde yaşayabilecek.

 

Geçtiğimiz birkaç yılda Amsterdam Arena tüm sistemlerini merkezi bir IP şebekesine bağladı. Erişim kontrol donanımı, ödeme sistemleri, güvenlik kameraları ve Ajax TV dahil olmak üzere tüm video ve içerik sunumları artık tek bir akıllı Connected Stadium şebekesi üzerinden merkezi olarak yönetilebiliyor. Bu şebeke, söz konusu sporsever deneyimi dönüşümünün de temelini oluşturuyor.

Önümüzdeki iki yıl içinde Amsterdam Arena, bu özellikleri stadyum dışına kadar genişleterek stadyum dışındaki izleyicilere de ulaşacak. İnsanlar evlerinden veya stadyuma giderken yoldan maç veya etkinlikle ilgili ulaşım bilgileri, futbol takımları ve benzeri bilgilere ve hedefe yönelik reklamlara akıllı telefonları aracılığıyla ulaşabilecek.

:: Sizce multimedia özellikleriyle doldurulmuş stadları ülkemizde ne zaman göreceğiz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amsterdam Arena Şenleniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amsterdam Arena Şenleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amsterdam Arena Şenleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "