Android 11, AirDrop benzeri özelliği getiriyor!


20 Mart 2020 Cuma 13:25
Android 11, AirDrop benzeri özelliği getiriyor!

Google, Geliştirici Önizleme 2 (DP2) ile ‘Nearby Sharing‘ adlı yeni bir Android 11 özelliğini getirmeye artık daha da yakın. Daha önce “Fast Sharing” olarak anılan özellik, Android 11 DP2 sürüm notlarında görüldü. Görünüşe göre özellik, resmi olarak yayınlandığında “Nearby Sharing” olarak adlandırılacak.

AirDrop benzeri işlev

Google çalışanları, Corona virüsü pandemisi nedeniyle şu an için evde uzaktan çalışıyor olabilir ancak bir yandan Android 11’i de geliştiriyorlar. Bu son güncellemede, Android 11’in ikinci geliştirici önizlemesi sunuldu ve vurgulanan özelliklerden biri AirDrop benzeri olan bir işlev. Yakın mesafeyle hızlı paylaşımı sağlayan bu özellikte sorunlar yok değil. İki Pixel 4 cihazı arasında kullanıldığında, alıcıya aktarım başarılı olsa bile dosyanın alınmaması gibi bir problem söz konusu.

Android 11 Nearby Sharing

Adından da anlaşılacağı gibi, Nearby Sharing iki telefonun birbirleriyle medya dosyalarını veya verilerini sorunsuz bir şekilde hızlıca aktarmasına izin veriyor. Ancak, hâlâ bazı hatalar olduğu için tamamen bitirilmesine zaman var gibi gözüküyor. Kaynaklar konuyla ilgili “İşlemin başarıyla tamamlandığını, ancak dosyayı alan aygıttaki kullanıcı arabiriminin dosyayı almadığını” söylüyor. XDADevelopers ayrıca, Ocak ayında Nearby Sharing için bir YouTube videosu hazırladı. Ancak bu aşamada Google, elbette fikirlerini istediği zaman değiştirebilir.

Neaby Sharing ne zaman gelecek?

Bu özellik hâlâ test edilmekte ve Android 11 çıkış tarihine direkt bağlı olmadığından zaman piyasaya sürüleceğini belirlemek zor. Google, bu özelliği Android 11 DP2 ile resmi olarak duyurmadı. Ancak, sürüm notlarında belirtilen hatanın derin olmadığını varsayarsak, geliştirmeler neredeyse bitmiş olabilir.

Google’ın yeni özelliği duyurması için büyük bir etkinliğin yapılması beklenmiyor. Daha küçük bir duyurunun yanı sıra Google Play Store‘da yapılan bir güncelleme ile Nearby Sharing’i kullanıma sunabilir. Öte yandan, tüm Android akıllı telefonlara uygulanması gerektiğinden duyuruyu bekletmeyi de seçebilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Android 11, AirDrop benzeri özelliği getiriyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Xiaomi’nin Shareme uygulaması bu konuda en iyisi.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Google files diye bir uygulama var. Tam olarak bu işi yapiyor. Ne farki var anlamadim.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Saan katılıyorum

" Android 11, AirDrop benzeri özelliği getiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android 11, AirDrop benzeri özelliği getiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 11, AirDrop benzeri özelliği getiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!