Okunma

Android 3.0 Hakkında Son Detaylar


20 Ekim 2010 Çarşamba 06:55
Android 3.0 Hakkında Son Detaylar

Android 2.2‘nin kullanıma sunulmasının üzerinden daha bir ay geçmeden Gingerbread kod adlı üçüncü sürüm hakkında konuşulmaya başlandı. (Android 3.0 ve Sonrası Hakkında)

Piyasaya çıkış için kesin bir tarih verilmeyen fakat yıl sonuna doğru kullanıma sunulması beklenen Android 3.0 hakkında bazı detaylar ortaya çıktı.

 

Android 2.2’nin çıkışının üzerinden bir ay bile geçmeden Android 3.0 hakkında detaylar gelmeye başladı

 

Video Chat

Gelen haberlere göre yeni Android‘de yer alacak en önemli özelliklerden biri video chat olacak. Apple’ın iPhone 4′teki FaceTime ile büyük sükse yapmasından sonra Google yetkililerinin video chat özelliğini işletim sistemine entegre edeceği belirtiliyor.

Sadece Android

Bunun dışında bir diğer önemli şey ise markaların kendi arayüzlerinin Android 3.0 ile beraber ortadan kalkması olacak.

Örneğin HTC bugüne kadar tüm Android’li modellerinde Sense adını verdiği bir arayüz kullanıyor. Android 3.0 ile tüm bu üçüncü parti arayüzler ortadan kalkarak sadece işletim sisteminin kendi arayüzü kullanılacak. (HTC ile Google’ın Arası Bozuldu)

 

Google uygulamaları Android 3.0’da standart olarak yer alacak

 

Google Uygulamaları

Google’ın, Gmail, Calendar, Maps ve YouTube gibi beğenilen tüm uygulamaları da bir eklenti olarak Android 3.0′da standart olarak yer alacak.

Akıllı telefon pazarında emin adımlarla ilerleyen ve kendine ait bir kullanıcı kitlesi oluşturan Android‘in yeni sürümü rakiplerine karşı neler yapacak hep beraber göreceğiz.

 

:: Android 3.0’da ne gibi özellikler olmasını istersiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android 3.0 Hakkında Son Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android 3.0 Hakkında Son Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 3.0 Hakkında Son Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "