Okunma

Android 8 Oreo vs Android 7 Nougat!


03 Ocak 2018 Çarşamba 20:00
Android 8 Oreo vs Android 7 Nougat!

Bu videomuzda hızla yayılmaya devam eden Android 8 Oreo işletim sistemi ile Android 7 Nougat işletim sisteminin arayüzlerindeki farklılıkları derledik. Android 8 Oreo vs Android 7 Nougat videomuz ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Android 8 Oreo vs Android 7 Nougat!

Android One kapsamında üretilen en güncel telefon olan General Mobile GM 6 üzerinde Google’ın en yeni işletim sistemi Android 8 Oreo’yu ve Android 7 Nougat sürümünü karşılaştırdık.

General Mobile GM 6 için kısa bir süre önce Android 8 Oreo sürümü yayınlandı. Henüz güncellemeyi yapmamış olanlar ise telefonun ayarlar kısmından güncellemeyi indirip kurabilir. Bu videomuzda ise iki işletim sistemi arasındaki tasarımsal farklılıkları derledik.

İlk bakışta iki işletim sistemi arasında fark yokmuş gibi görünse de, detaylara inildiğinde arayüzdeki farklılıklar dikkat çekiyor. Özellikle bildirim alanı, hızlı ayarlar ve ikon kullanımları gibi  yeniliklerle Oreo sürümünün çok daha işlevsel hale geldiğini söylemek mümkün. Diğer yenilikleri ise videomuzda bulabilirsiniz.


yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN’de yer alacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

6 yorum - “Android 8 Oreo vs Android 7 Nougat!”

 1. haber dedi ki:

  android 6 daha iyi

 2. Yiğit dedi ki:

  Sanırım nougat ham haline baktınız. 7.1.1 itibariyle basılı tutunca açılan menüler var zaten

 3. ali dedi ki:

  kaan bey başlatıcı yenilikleri tamamen yazılımla alakalı ve Nova launcher bahsettiğiniz yanilikleri çok önceden her telefona sundu zaten.

 4. Caner dedi ki:

  Neredeyse fark yok diyebiliriz

 5. Furkan Aydın dedi ki:

  Vestel Venüs Z10 ‘ a Android 8.0 oreo güncellemesi gelecek mi?

 6. Certel dedi ki:

  O uygulamalara basıp tutup detay görme 7.1.2 de var zaten.

Yorum yazın

Geri bildirim