Okunma

Android Auto Yaygınlaşıyor!


25 Temmuz 2015 Cumartesi 08:00
Android Auto Yaygınlaşıyor!

İlk olarak Google tarafından biraz da Apple’a rakip olarak resmiyet kazandırılan Android Auto konsepti ile Google, otomobil ile ilgili alana da Android ismini sokmayı amaçlamıştı. Üzerinden geçen yaklaşık 2 yıllık bir süre zarfından sonra en nihayetinde Android Auto aktif kullanım kazanmış olacak…

Honda ve Google işbirliği!

Honda tarafından yapılan bir açıklamada, 2016 model Honda Accord araçlarında, Android Auto sistemine yer verecekleri ve Android CarPlay sistemini de destekleyecekleri bilgileri yer aldı. Bu açıklamanın ardından ise yeniden Android Auto platformu dillendirilmeye başlandı. Zira şu ana kadar aktif olarak araç üreticilerinin Android Auto sistemini kullanmıyor olmaları, üzerindeki ilgiyi düşürmüştü.

15-07/25/news_inside-yeni-android-auto-arabalar.jpg

iOS ve Android savaşı Otomobil alanına taşıyor!

Yapılan bu açıklamayla beraber Google’da, Android ile birlikte otomobil alanında daha da büyük yüzdeler elde edebilecek hale gelebilir. Zira Apple’ın birçok ünlü otomobil üretici firma ile bu noktada uzun zamandır yürüttüğü rakipsiz çalışmalara Google’dan “Bende Varım!” cevabı gelmiş oldu.

Honda Accord 2016 modeli ile bu sistemlerin ne denli kullanıcı dostu bir deneyim yaşatacağı şu an merak konusu. Öte yandan Honda gibi diğer büyük otomobil üretici firmaların ise Google ile birlikte Android Auto kapsamında bir işbirliğine gidip gitmeyeceğide henüz cevaplanmayan sorulardan oluyor…

:: Android Auto hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Honda, Android Auto ve Android CarPlay ile doğru bir adım atmış oldu mu?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Android Auto Yaygınlaşıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Android halen çom kararsız bir sistem. Hiçbir anlamda güven verici değil

 2. SDN Okuru dedi ki:

  vestel elektrikli araba yapsın. apple yapıyor da bizim neyimiz eksik.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Android auto 1 numara

 4. SDN Okuru dedi ki:

  takılan donan demişler demişler geçen elime aldım Iphone û Android daha hızlı geldi nedense Sony farklıdır belki bilemiyorum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şu Android kasıyor diyen ergenleri toplayın ya. Yaşı küçük bunların epıl epıl diye geziyorlar :))

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Android kasıyor donuyor diyenler = Tumblr paralı diyenler.. Anladınız..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  yerli arabada da android auto istiyoruz

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Google maps uygulaması durdu.

  Artık android de bunu görmeye hazır olun.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Apple varken androidin ne haddine

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Androide güven olmaz. Bi kassa donsa tahtalı köyü boylarız 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Arabada takilan donan Dandroid istemiyoruz

" Android Auto Yaygınlaşıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Auto Yaygınlaşıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Auto Yaygınlaşıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "