Okunma

Android Go resmi olarak duyuruldu!


17 Nisan 2017 Çarşamba 21:30
Android Go resmi olarak duyuruldu!

Google I/O 2017 etkinliği dahilinde Google yetkilileri, sunacağı yenilikleri bir bir tanıttı. Bu yenilikler arasında en dikkat çekenlerden biri olan Android Go resmi olarak duyuruldu.

Android Go duyuruldu!

Google, her sınıftan Android kullanıcısını düşünerek önemli hamlelere imza atıyor. Bugün yapılan etkinlikte Google, giriş seviyesindeki Android modelleri için Android Go‘yu gün yüzüne çıkardı.

Android Go ile giriş seviyesindeki bir telefon kullanıcıları daha iyi ve kaliteli bir akıllı telefon deneyimi yaşayacak. Böylelikle kullanıcıların karşılaştığı sorunları ortadan kaldıran Google, Android Go ile beraber giriş seviyesindeki modelleri Android O ile daha uyumlu hale gelecek.

Veri kullanımı anlık takip edebileceksiniz!

1 GB veya daha az modelleri Android O‘ya daha iyi optimize etmek için sunulacak olan Android Go, RAM ve veri kullanımını sınırlandırmanıza olanak sağlayacak.

17-05/18/android-data.jpg

Android Go sayesinde veri kullanımı hakkında temel bilgileri, bildirim çubuğu menüsünde kolaylıkla gözlemleyebileceksiniz. Giriş seviyesindeki akıllı telefon kullanıcıları için her türlü detayı düşünen Google, ortaya çıkan sorunları en aza indirmeyi hedefliyor.

YouTube Go ile veri tasarrufunun dibine vurun!

Her türlü veri tasarrufunu kullanıcılara sunacak olan Android Go, Chorome’un veri tasarruf modunu etkin olarak hizmete sunacak. Ayırca YouTube Go adından yeni bir uygulama ile birlikte Google, Android Go yüklü cihazlara, standart YouTube uygulamasına nazaran daha az veri kullanımına yardımcı olacak.

17-05/18/youtube-go-1495057823.jpg

Bu uygulama ile kullanıcılar YouTube‘da video izlemeden önce o videoyu ön izleyebilecekler. Böylelikle ekstra bir veri tasarrufu yapacak kullanıcıların yüzü oldukça gülecektir.

YouTube Go, ayrıca kullanıcılara çevrimdışı bir kullanım imkanı da sunacak. Kullanıcılar beğendiği videoyu indirip, veri bağlantısı veya WI-FI bağlantısı olmadan da izleyebilecekler ve bu uygulamanın en güzel detayı ise, indirilen bu videoları diğer kullanıcılarla rahatlıkla paylaşabileceksiniz.

17-05/18/play-store-go.jpg

Bunların dışında Android Go sürümü ile birlikte diğer uygulamalarda veri tasarrufu yönünden kullanıcılara özel olarak tasarlanan uygulamalarda, Play Store üzerinden de görüldüğünü de belirtelim.

Android Go çıkış tarihi!

Android Go yüklü cihazlar, 2018 yılında satışa çıkarılacağı açıkladı. Bu telefonlar özellikle veri tasarrufu ile ön plana çıkacak. Bakalım bu cihazlar başarılı olabilecekler mi? Büyük bir merak konusu.

:: Android Go hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Android Go resmi olarak duyuruldu!” üzerine 10 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Proje gayet güzel fakat istikrarlı bir üretici firma gerekiyor. Demek istediğim çokça çöp adayı cihaz yerine biraz pahalı da olsa en az 3 yıl yazılım ve güvenlik güncellemesi alan cihazlar üretilmeli.. Bu israf nedir anlamadım gitti. Verimsiz ve kalitesiz cihazlar yüzünden insanlar her yıl yeni bir android cihaz alıyorlar. Milyonlarca cihaz çöp oluyor israf oluyor.. Bu konuya teknoloji liderlerinin bir el atması gerekiyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Android öne projesi varken göre ya ne gerek var

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Veri tasarrufu iyi güzel Ya Pil tasarrufu…..ne ***** işede bir el kukul amca!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tutar bu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Geç kalınmış bir uygulama…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten sınırlı hızda kullanbiliyoruz cihazları niye android o için azcık hızımızdan feragat edelim

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer video indirebileceksek herkes YouTube go yu kullansın

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Artık 5 seneye kadar dağıtırlar. Güncellemelerini görüyoruz

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bence başarılı olur. Çok güzel bir gelişme, ve geldiği an alırım bir dal 😀

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Işte atmalarını beklediğim adım !

Yorum yazın

Geri bildirim