Okunma

Android için Amazing Alex Free


10 Ağustos 2012 Cuma 07:00
Android için Amazing Alex Free

Dünyanın en popüler mobil oyun serilerinden olan Angry Birds‘ün yapımcısı Rovio’nun geliştirdiği Amazing Alex Free, eğlenceli bir bulmaca oyunu. Rovio’nun bu yapımına yakından bakalım.

Amazing Alex Free, 22 Megabyte boyutunda. Google Play Store ortalaması olan 3.8 yapım, Android 2.1 ve üstünde çalışıyor. Arcade & Aksiyon kategorasinde olan yapımın yeri bizce zeka ve bulmaca oyunları olmalıydı. 

Amazing Alex Free’de, bir odadaki oyuncaklar, kitaplar ve çeşitli eşyalardan oluşan düzeneklerle, kullandığımız topu istenen yerlere ulaştırıyoruz. Bu top bazen bir futbol topu, bazen bir baseball topu olabiliyor. 

Karakterimiz Alex, odasındaki eşyaları öyle bir dizmiş ki, topun başlangıçtan hareket etmesi ile dizilen eşyalar domino taşı gibi devrilmeye ve topun ilerlemesi için yer açmaya başlıyorlar. Bu düşünce olarak basit gelebilir ancak, kullanılan düzeneklerle bir hayli hoş oluyor. 

Oynanışı çok basit olan yapımda, düzeneğin eksik kalan kısımları, ekranın altında beliriyor. Hem de sayıları ile. Örneğin düzenekte iki adet raf eksikse, iki adet raf aşağıda bulunuyor. Bunları sürükle bırak yöntemi ile eksik olduğunu gördüğümüz yerlere bırakıyoruz. Oyunun en iyi yanlarından birisi de multitouch ile yakınlaştırma yapabilmeniz. Bu sayede düzenekleri daha kolay şekilde  bir yerleştirebilirsiniz.

Amazing Alex Free’de, 16 adet bölüm bulunuyor. Bu bölümleri bitirmeniz 15 dakikanızı bile almayabilir. Bu sürümle zaten saatlerinizi harcayamaz, ancak satın alıp almamak için fikir sahibi olabilirsiniz. 

Oyun her ne kadar Rovio yapımı olsa da, grafik olarak çok da ileri düzeyde olduğunu söyleyemeyiz. Ortalama bir kalite sunan grafiklerin en güzel yanı şüphesiz ki, bir çocuğun oyuncakları ve eşyaları ile süslenmiş düzenek ortamı. Gördüğünüz üzere, toplar, balonlar, makaslar, kitaplar derken hoş bir ambians oluşturulmuş.

Amazing Alex Free‘deki menü ve yazı fontları, Angry Birds serisi ile aynı. Bu sayede hiç yabancılık çekmiyorsunuz. Ses efektleri başarılı olan yapımını, müzikleri ise tek kelime ile mükemmel.

Kısacası Amazing Alex Free, oynanış olarak başarılı ama çok kısa, grafiksel anlamda vasat, atmosfer olarak çok iyi ve ses ve müziklerde de çok iyi performans çiziyor. Denemenizi tavsiye ediyoruz. 

İndirmek için tıklayın.

ya da Barkod tarayıcı ile tarayın.

Barkod tarayıcınız yoksa buradan yükleyin.

:: Amazing Alex’i denediniz mi?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Android için Amazing Alex Free”

  1. herpes_s dedi ki:

    pc ye inermi

" Android için Amazing Alex Free konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Amazing Alex Free ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Amazing Alex Free ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "