Okunma

Android için Coin Ball


28 Temmuz 2012 Cumartesi 06:00
Android için Coin Ball

Türk geliştirici Burak Çetindağ‘ın geliştirdiği Coin Ball, okullarda madeni paralar ile oynanan bir oyun. Üç adet madeni para ile oynanan oyunda, seçilen para diğer iki paranın arasından geçiriliyor. Oynanışın bu kadar basit olduğu yapıma yakından bakalım.

Coin Ball, 2.7 Megabyte boyutunda. Android 2.1 ve üzerinde çalışan yapım Google Play Store’da 7 oy ile 5.0 tam puan ortalamasına sahip.

Coin Ball, girişte anlattığımız gibi üç adet madeni para ile oynanan, seçilen paranın diğer ikisinin arasından geçirilmesi hedefine dayanan bir yapım. Bunun için duvarlar da kullanılabiliyor. Normalde sıra üstünde oynasak böyle bir şansımız olmayacaktı. Bu da oyunun bir avantajı oluyor.

Oyunda üç hakkı bulunuyor. Seçilen para, diğer ikisinin arasından geçmezse bir hak eksiliyor. Yapılan en iyi puan, yüksek skor tablosunda görüntüleniyor.

Coin Ball, grafiksel anlamda ortalama seviyede. Bu yapımı 4.3 inç büyüklüğe, 540×960 piksel çözünürlüğe sahip Huawei Ascend P1‘de test ettik ve grafiklerdeki piksel aralıkları çok göze battı. Daha küçük ve düşük çözünürlükteki ekranlarda grafikleri biraz daha iyi görünecektir. 

Görsel anlamda ise masanın üzerindeki yazılar ve şekiller dikkat çekiyor. Forza Milan ve Fenerbahçe yazıları bize tebessüm ettirdi. Ses efektleri de başarılı. Zil sesleri, öğencilerin yaptığı gürültü kalabalığı gibi efektler başarılı hazırlanmış. Ancak bu sesler bazen durduk yerde kesiliyor. 

Sonuç olarak Coin Ball, ortalama kalitede bir yapım. Türk geliştiricileri böyle oyun ve uygulamalar yaptıkları için tebrik ediyoruz. İleride daha başarılı uygulama ve oyunlar çıkacaktır ellerinden.

İndirmek için tıklasyın.

Barkod tarayıcı ile tarayın.

Barkod tarayıcınız yoksa buradan yükleyin.

:: Coin Ball’u beğendiniz mi?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Android için Coin Ball”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Fena olmamış

  2. SDN Okuru dedi ki:

    vay bee az oynamadık okulda bu oyunu.. gerci yeni nesil ergenler pek bilmezler.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    indirmek için tıklasladım.

" Android için Coin Ball konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Coin Ball ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Coin Ball ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "