Okunma

Android için FathBooth


17 Ağustos 2012 Cuma 07:05
Android için FathBooth

Google Play Store‘da eğlence kategorisinde en üstlerde yer alan bir uygulama olan FatBooth ile kendinizi ve arkadaşlarınızı şişmanlatabilirsiniz. 

FatBooth, 3.9 megabyte boyutunda. Google Play Store ortalaması 4,4 olan yapım, Android 2.1 ve üstünde çalışıyor.

FatBooth, basit yapısı ile dikkat çekiyor. Uygulama bizi büyük bir başla butonu ile karşılıyor. Eğer daha önce fotoğraf çekip şişmanlattıysanız, ana ekranda görünüyorlar. Uygulamayı ilk kullanımınızsa ya da hiç fotoğraf kaydetmediyseniz varsayılan fotoğraflar duruyor ana ekranda. Neyse ana ekrana bu kadar takıldığımız yeter.

İster fotoğrafınızı çekip, ister galeriden fotoğraf seçip düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bu iki seçenekte de tek kural yüz dedektörlerinin çalışması için fotoğrafın düz açı ile çekilmiş olması. Yani profil fotoğrafları, açılı fotoğraflar ya da suratınızın kapalı olduğu fotoğraflar algılanmıyor.

FatBooth‘da başarılı bir yüz tanıma tekniği kullanılıyor. Eğer çektiğiniz fotoğraf düzgün ancak uygulamanın göz, ağız ve çene ölçüleri ile örtüşmüyorsa bu parametreleri kendinizi değiştirebiliyorsunuz. Örnek verecek olursak fotoğrafınızda çene kısmı, uygulamanın varsayılanının altında kaldıysa çene ikonunu fotoğrafınızın çene kısmı ile eşleştirebilirsiniz. 

Yükleyip şişmanlattığınız fotoğraf böyle görülüyor. Tabii bu efekti kendi suratınızda ya da arkadaş ve ailenizinden kişilerin suratında gördüğünüzde daha eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Uygulamada şişmanlatma efekti verdiğiniz fotoğrafı kaydedebilir ya da E-posta, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

ya da Barkod tarayıcı ile tarayın.

Barkod tarayıcınız yoksa buradan yükleyin.

:: FatBooth tarzı uygulamalar kullanıyor musunuz? 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Android için FathBooth”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yeni değil ilk çıktığından beri var neredeyse. yeni çıkan bu haber.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    androide yenimi gelmiş , sağol appstrore.

" Android için FathBooth konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için FathBooth ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için FathBooth ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "