Okunma

Android için Instant Tethering özelliği!


21 Ocak 2017 Cumartesi 13:00
Android için Instant Tethering özelliği!

Akıllı telefonlar, özellikle son yıllarda bilgisayarlara yakın güçte donanımlarıyla, artık sadece telefon olmaktan çıkmış durumdalar. 

Öyle ki birçoğumuz artık bir bilgisayara bile ihtiyaç duymadan çoğu işini akıllı telefonu üzerinden halledebiliyor.

Bu gelişimde önemli bir rol oynayan ve Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android, yeni gelecek bir güncelleme ile çok daha fazla işlevsellik kazanıyor.

Android için Instant Tethering özelliği!

Google Play Hizmetleri’nin 10.2 nolu sürümüyle gelecek bu yeni özelliğin adı “Instant Tethering” yani kabaca “Anında Bağlanma”.

Hotspot’dan daha fazlası!

17-01/21/android-icin-yeni-instant-tethering-ozelligi-1 SDN png

Adından da anlaşılabileceği üzere bu yeni güncelleme sayesinde Android’de zaten var olan “Hotspot” yani mobil erişim noktası özelliği bambaşka bir boyut kazanıyor.

Öyle ki artık standart bir erişim noktasının ötesinde bağlı cihazlar birbiri arasında (Android olma şartıyla) iletişim kurabilecek hatta ağdan uzak kalan cihazlar Bluetooth üzerinden ağa dahil edilebilecek.

17-01/21/android-icin-yeni-instant-tethering-ozelligi-geliyor-SDN.png

Bu yeni özellik sayesinde şarj durumu öğrenmekten, veri paylaşımına kadar birçok işlev çok kolay ve hızlı bir şekilde aynı üzerinde yapılabilecek.

Elde edilen bilgilere göre şuan için bu özellik sadece Android 7.1.1 çalıştıran Nexus ve Pixel cihazlar tarafından kullanılabilir. Alt sürümlerin ise bu özellikten yararlanıp yararlanamayacağı hakkında henüz net bir bilgi yok.

::Android’in yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Android için Instant Tethering özelliği!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Android 4G var bende sürümü 7.1.1 bu özelliği kullanabilir miyim?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ytu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yamulmuyorsun merak etme:)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  şöyle düşünün siz bir wifi ye bağlısınız ama arkadaşınız bağlı değil siz kendi telefonunuz üzerenden wifi deki interneti arkadaşınıza aktarabileceksiniz yamulmuyorsam

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Peki bu kişilerin ne kadar veri kullandığını ölçecek mi?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Aynı şey zaten yenilik değil adı değişmiş

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hiçbirşey anlamadım. İyi birşeydir herhalde.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel ama şimdi ki de gayet yeterli

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Android candır gerisi heyecan…

" Android için Instant Tethering özelliği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Instant Tethering özelliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Instant Tethering özelliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "