Okunma

Android için Kişisel Muhasebe


04 Ağustos 2012 Cumartesi 06:00
Android için Kişisel Muhasebe

Gelir ve gider hesaplarınızı tutmak için bir muhasebe asistanınız olsa güzel olurdu, değil mi? Akıllı telefonların nimetlerinden birisi de bu. Kişisel Muhasebe adlı uygulama ile para akışınızın hesabını tutabilirsiniz.

Göksel Güren adlı geliştiricinin geliştirdiği Kişisel Muhasebe, 1.7 Megabyte boyutunda. Goole Play Store puanı 4.0 olan yapım, Android 2.3.3 ve üstünde çalışıyor. 

Kişisel Muhasebe, kişisel bir hesap tutma uygulaması olduğu için güvenlik gerekçesiyle parola ile çalışıyor. Uygulamayı ilk açtığınızda yazdığınız parolayı unutmamalsınız. Zira uygulamanın menülerinde parolamı hatırlat ya da yeni kullanıcı gibi bir seçenek bulunmuyor. Ancak uygulamayı kullanmaya niyetli ve parolayı hatırlayamıyorsanız telefonun uygulama yöneticisinden Kişisel Muhasebe uygulamasını seçip verilerini temizleyebilirsiniz.

Uygulamanın ana menüsünde Varlıklarım, Hesap Makinesi, Gelirler, Giderler gibi seçeneklere girmek mümkün. Genel Rapor ikonu gözünüze çarpsa da, şu an kullanılmadığı sonraki sürümlerde aktif olacağı yazıyor. 

Gelirler bölümüne, aylık gelirlerinizi ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz bu bilgileri özelleştirebilmek mümkün. Ayrıca istediğiniz gibi gelir bilgisi ekleyebilir ve bunları maaş, alacak, geri ödeme gibi sınıflandırabilir ve açıklamalar ekleyebilirsiniz. Girdiğiniz bu bilgileri alındı olarak işaretleyerek, tahsil edip etmediğinizi hatırlamış oluyorsunuz.

Giderler bölümü de aynı mantıkla çalışıyor. Her türlü giderinizi ekleyebilir, ödendi işareti verebilir ve alıcı bilgilerini girebilirsiniz.

Varlıklarım kısmı ise en renkli kısım. Buraya nakit para miktarınızı, döviz, altın, gayrimenkul, hisse senedi, fon ve değerli eşya gibi birikimlerinizi ekleyebilirsiniz.

Kişisel Muhasebe görsel açıdan yeterli, şifre koruması ile güvenliğe önem veren başarılı bir uygulama. Güncellemeler ile daha da özellik kazanıp, daha da yararlı olacağına inanıyoruz. 

İndirmek için tıklayın.

ya da Barkod tarayıcı ile tarayın.

Barkod tarayıcınız yoksa buradan yükleyin.

:: Kişisel Muhasebe uygulamasını denediniz mi? 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android için Kişisel Muhasebe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Kişisel Muhasebe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Kişisel Muhasebe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "