Okunma

Android için Word Search


28 Haziran 2012 Perşembe 06:20
Android için Word Search

Kelime bulma oyunları çok zevklidir. Özellikle çocukların kelime dağarcıklarının gelişmesine yardımcı olur. Gazete eklerinde çözdüğümüz kelime bulma oyunları kolaydı çünkü Türkçe‘ydi. Bugün tanıtacağımız Word Search ise başta İngilizce olmak üzere bir kaç dil içeriyor ancak bunların içinde Türkçe yok. 

Word Search, 2 megabyte boyutunda. Android 1.6 ve üstü sistemlerde çalışıyor. Google Play Store’da 4.4 gibi iyi bir ortalamaya sahip.

Oyun çok basit bir şekilde oynanıyor. Oynamak için İngilizce ya da diğer dilleri bilmenize bile gerek yok çünkü aramanız gereken kelimeler alttaki çubukta listeleniyor. Bulduğunuz kelimeler üstleri çizelerek listede arkaya atılıyor. Bu listeyi sağa sola kaydırarak tüm kelimeleri görebilirsiniz. 

Kelimeler sağdan sola – soldan sağa, aşağıdan yukarıya – yukarıdan aşağıya oldu gibi çapraz da sıralanmış olabiliyorlar. Bulmak için herhangi bir zaman ya da puan kısıtlamanız yok. Yeni oyuna ise telefonun seçenek tuşuna dokunurak New Game seçeneği ile başlayabilirsiniz. Oyun bundan ibaret, ses ve müzik içermiyor. 

Word Search, oldukça sade bir arayüze sahip ve yine aynı sadelikte ilerleyen bir oyun. Yapımın bir kaç özelleştirmesi bulunuyor. Bunların arasında en dikkat çekeni içinde Türkçe’nin bulunmadığı diğer diller arasında geçiş yapabilmek.

Diğer ayrıntılar ise görsel yönden zenginleştirici öğeler içeriyor. Değiştirebildiğiniz tema aydınlık ve karanlık olarak ikiye ayrılmış. Bulduğunuz kelimelerin üzerinden renkli şerit geçmesini istemiyorsanız Greyscale seçeneği ile tüm şeritleri gri yapabilirsiniz. Kelimeleri tersten bulmak istemiyorsanız Reverse Match seçeneğini kaldırabilirsiniz. Son olarak harflerin boyunu büyütebileceğiniz bir seçenek de bulunuyor.

Kısacası Word Search, basit oyun sevenlerin ve bulmaca meraklılarının ilgisini çekebilecek bir oyun olmuş.

İndirmek için tıklayın.

Barkod tarayıcı ile tarayın.

Barkod tarayıcınız yoksa buradan yükleyin.

:: Word Search oynuyor musunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Android için Word Search”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Birileri türkçeye cevirirse tadından yenmez bence.

" Android için Word Search konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Word Search ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Word Search ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "