Okunma

Android için Zedge Uygulaması


23 Mayıs 2012 Pazartesi 16:30
Android için Zedge Uygulaması

Android, Linux tabanlı açık kaynak kodlara sahip bir işletim sistemidir. Özgürlükçü kullanımı nedeniyle pek çok seveni mevcut. Kullandığımız cihazın temasını, arayüzünü özgürce değiştirebildiğimiz gibi, duvar kağıdı, zil sesi gibi telefonlara kişisellik katan kısımları da değiştirebiliyoruz.

Peki güzel duvar kağıtları, zil sesleri ve uyarı seslerine nasıl ulaşacağız. İşte bu noktada Zedge adlı program devreye giriyor. Binlerce yüksek çözünürlüklü duvar kağıdı, uyarı sesi ve zil seslerinden bir tanesini ya da onlarcasını indirebilir, pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Programı ilk açtığımızda ana ekranda üç seçenek karşımıza çıkıyor. Duvar kağıtları, zil sesi ve bildirim seslerinden birini seçip içlerine giriyoruz.

Duvar kağıtları ile başlayalım. Sevdiğiniz duvar kağıtlarına kalp işaretini seçerek ayırabiliyorsunuz. Daha sonra bu seçtiğiniz duvar kağıtları, favorilerde gözükecek.

Ayrıca resimlere de üzerlerine tıklayarak giriyoruz. Galaxy Note adındaki duvar kağıdını telefonumuza kurduk. Telefona yüklediğimiz resimlerin üzerinde indirildiğine dair bir simge beliriyor.

Beğendiğimiz bir resmin içine giriyoruz. i kısmından resim ile ilgili bilgileri alabiliyoruz. Ayrıca kalp işaretinden favorilerinize ekleyebiliyorsunuz. Mesaj işareti ise yorum yapmanızı sağlıyor.

Yuvarlak işaretine bastığınızda ise indirme işlevi başlıyor. Aynı alana ikinci defa basarsanız, duvar kağıdınız ana sayfada kullanılabilir oluyor.

Zil seslerine girdiğimizde ise alt alta sıralanmış dosyaları görebiliyoruz. Yine kalp işaretleri ile favorilerinizi seçebiliyorsunuz.

Zil seslerinde de durum duvar kağıtlarına benzer. Müzik dosyasına üzerinden oynat dediğimizde dinleyebiliyoruz. Eğer melodi ya da ses hoşumuza giderse, aşağıdan indiriyoruz.

Android için Zedge uygulamasını indirmek istiyorsanız, buradan Google Play Store sayfasına ulaşabilir ve uygulamayı indirebilirsiniz.

Ben açıkcası bu uygulamayı şiddetle tavsiye ediyorum.

:: Zedge uygulamasını kullanıyor musunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Android için Zedge Uygulaması” üzerine 7 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Fotoğraflar hep yan iniyor telefonum g3 sorun ne

 2. CieM dedi ki:

  ben internetten kullanıyordum..zaten android telefonumda yok

 3. CiiixXx dedi ki:

  Ayarlardan Famıly Filter’ i kaldırır ve duvar kağıtları kategorilerinden sadece ”Babes” i seçerseniz, Adı Bilinmeyen Hatunlara da ulaşabilirsiniz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Uygulamanın çekiciliği yok

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ARKADAŞLAR SİZA BİR SORUM OLACAK. S2 KULLANIYORUM. GEÇEN GÜNLERDE ICS GÜNCELLEMESİNİ YÜKLEDİM. FAKAT ŞU ANDA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALAMIYORUM. NASIL YAPMAM GEREKTİĞİNİ BİLEN VAR MI?

 6. zıppırık dedi ki:

  %50 si hint müzikleri. Uyuz ediyor bazen.

 7. NT1 dedi ki:

  Uzun zamandır kullanıyorum burada daha yenı cıkması ılgınc..

Yorum yazın

Geri bildirim