Okunma

Kendilerini Nasıl Görüyorlar?


09 Kasım 2010 Salı 14:30
Kendilerini Nasıl Görüyorlar?

Akıllı telefonlar son birkaç yılın en popüler cihazları oldular. Sosyal ağ sitelerinin gelişmesi, insanların hareket halindeyken online olmak istemeleri ve hemen her yerden e-postalarını kontrol etme arzuları bu cihazların her geçen gün daha da yaygınlaşmasını sağlıyor. (iPhone’a Android Nasıl Yüklenir?)

Akıllı telefon pazarı, cep telefonu markalarının yanı sıra işletim sistemleri açısından da bölünmüş durumda. Şu an için iPhone, BlackBerry ve Android’in insanların ilk üç tercihi olduğu söylenebilir.

 

Her platformun kullanıcıları kendilerini ve diğerlerini farklı şekillerde görüyorlar

 

Enteresan Bir Karikatür

Her birinin kendine özgü avantaj ve dezavantajları olan bu platformların kullanıcıları da birbirinden farklı özellikler gösteriyorlar

C-Section Comics tarafından yayınlanan bir karikatür, komik bir dille akıllı telefon kullanıcılarının kendilerini ve birbirlerini nasıl gördüklerini özetlemiş.

İşte Android, iPhone ve Blackberry kullanıcıları kendilerini ve diğerlerini bu şekillerde görüyorlar…

Android Kullanıcıları

 

 

Çizere göre Android kullanıcıları kendilerini Einstein gibi görüyorlar. iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarını sosyal hayatı olmayan ergen gençler olarak görürken, Blackberry sahipleri ise Android’çilerin yarı zamanlı işlerde çalışan çocuklar gibi olduklarını düşünüyor.

iPhone Kullanıcıları

 

 

Yayınlanan karikatürde, iPhone kullanıcılarının kendilerinin çok havalı insanlar olduklarını düşündükleri gösteriliyor. Blackberry kullanıcıları iPhone sahiplerini şımarık bebekler olarak görürlen, Android kullanıcıları ise iPhone’cuları Steve Jobs’a tapan fanatikler olarak düşünüyor.

BlackBerry Kullanıcıları

 

 

 

Blackberry kullanıcılarının kendilerini karizmatik iş adamları olarak gördüklerini düşünen karikatürist bunu bu şekilde yansıtmış. iPhone sahipleri Blackberry kullanıcılarını yaşlı olarak görürken, Android kullanıcıları ise daha ileri giderek BlackBerry sahiplerini dinozor olarak görüyor.

 

:: Sizin akıllı telefon tercihiniz hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kendilerini Nasıl Görüyorlar?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    karikatürist bunu bu şekilde yansıtmış sozlerinden yazarin blackberry kullandigini ve bu dusunceyi desteklemedigini dusunmekteyim :))

" Kendilerini Nasıl Görüyorlar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendilerini Nasıl Görüyorlar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendilerini Nasıl Görüyorlar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "