Okunma

Android, iPhone’u Yaya Bıraktı!


16 Ekim 2010 Cumartesi 10:20
Android, iPhone’u Yaya Bıraktı!

Birkaç yıl önce, bir arkadaşınız “Küçük, yeşil, sempatik bir robotun dünyayı ele geçireceğini” iddia etse, ya ona tanıdık bir psikiyatristin telefonunu verir ya da oradan hızlı adımlarla uzaklaşırdınız. Ancak hiç beklenmeyen gerçekleşti ve Google Android, bilişim sektörünü fethetti.

Apple iPhone serisi,  6 ay öncesine dek yüzde 28’lik pazar payına sahipti ve BlackBerry OS telefonlarla zirve mücadelesi veriyordu. O sıralarda, sempatik robotumuzun pazar payı yüzde 18’lerde dolaşıyordu. Android işletim sisteminin yaygınlaşması ve büyük firmalarla ortaklık anlaşmaları yapılması üzerine rekabet kızıştı.

Son 6 ayda, satış rakamlarındaki ibre, Motorola Droid ve Samsung Galaxy S gibi ağır toplar ve iPhone 4’ün yaşadığı zorluklar nedeniyle yüzde 31 oranında Android OS telefonlar lehine döndü. iPhone ise, son 6 ayda 27’lik pazar payı elde edebildi.

:: Android temelli akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Android, iPhone’u Yaya Bıraktı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    itunes a bagimlilik, appstore a bagimlilik, widget destegi olmamasi, bekleme ekrani olmamasi gibi applevari nedenlerden dolayi bende androide gectim. yasasin ozguruk:)

" Android, iPhone’u Yaya Bıraktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android, iPhone’u Yaya Bıraktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android, iPhone’u Yaya Bıraktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "