Okunma

Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme


21 Şubat 2019 Perşembe 22:04
Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme

Konum uygulamalarıyla ilgili daha şeffaf olmak isteyen Facebook, bugün Android kullanıcıları için yeni bir konum kontrolü güncellemesi duyurdu.

Konum kontrolleri için sadece tek bir açma/kapama anahtarı bulunduran Android’deki uygulamasını güncelleyen Facebook, artık insanlara konum bilgilerini nasıl toplayacağı ve saklayacağı ile ilgili daha çok seçenek sunacak. Kullanıcıların daha önce seçmiş olduğu ayarlar ise değiştirilmeyecek ve Facebook bu güncelleme sonucunda yeni bilgiler toplamayacak.

Facebook konum kontrollerini değiştiriyor!

Bugüne kadar Yakındaki Arkadaşlar, Güvenlik Durumu Kontrolü gibi özellikleri kullanmak isteyen Facebook Android kullanıcıları, Konum Geçmişini açık konuma getirmek zorunda kalıyorlardı. Bu ayar açık konuma getirildiğinde ise uygulama kullanılmadığında da kullanıcının konumu paylaşılıyor ve Facebook’un kesin konumların bir geçmişini kaydetmesine izin veriliyordu. Bu güncellemeyle birlikte, insanların tek bir açma/kapama seçeneği yerine iki seçeneği olacak. Yeni güncellemeyle birlikte:

– Konum Geçmişi ayarlarını daha önceden “açık” olarak ayarlamış kişilerin yeni konum ayarı “açık” olacak.

– Konum Geçmişini “kapalı” durumuna getirmiş –ya da en başta hiç açmamış– kişilerin yeni arkaplan konum ayarı “kapalı” olacak.

– Android için Facebook kullanan ve geçmişte Konum Geçmişini açık olarak ayarlamış herkes yeni kontroller hakkında bilgilendirilerek ayarlarının istedikleri şekilde olup olmadığını kontrol etmeleri istenecek.

Konum Geçmişini daha önce hiç açık konuma getirmemiş kişilerin bir şey yapmasına gerek olmayacak.

– iOS için Facebook kullanan insanlar için ise hiçbir şey değişmeyecek. Ancak ayarlarının güncel durumunu kontrol etmeleri adına, geçmişte Konum Geçmişini açık olarak ayarlamış herkese benzer bir uyarı gönderilecek.

Bu değişiklikler dışında, Facebook kullanıcıların başlıca konumlarıyla ilgili tahminlerine şehir ya da posta kodu bilgilerini eklemek adına Bilgilerine Eriş seçeneğini de güncelliyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme”

  1. Anonim dedi ki:

    Arkadaşlar telefonunuzda Facebook uygulaması varsa hemen silin. Tarayıcınız üzerinden mobil site ile istediğiniz gibi dolaşın bakın şarjınız nasıl daha fazla gidecek.

" Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "