Okunma

Android Kullanıcısının Alet Çantası


01 Kasım 2010 Pazartesi 11:30
Android Kullanıcısının Alet Çantası

Flash Player 10.1

Flash her mobil kullanıcı için vazgeçilmez. Ancak bu konuda Android kullanıcıları biraz daha şanslı. Adobe’ın ilk olarak Android kullanıcılarının hizmetine sunduğu Flash Player’ın en güncel sürümü Android 2.2 Froyo şu anda yalnızca Android 2.2 yüklü akıllı telefonlarda çalışabiliyor. Daha zengin bir mobil internet deneyimi için uygulamayı hemen indirin.

 

http://www.appbrain.com/app/flash-player-10-1/com.adobe.flashplayer

Titanium Backup

Her mobil cihazda olduğu gibi Android’de de yedekleme yazılımları hayati önem taşıyor. Her ne kadar Google kullanıcılarına bu konuda tatminkâr düzeyde bir destek sağlıyor olsa da üçüncü şahıs yazılımlara da zaman zaman ihtiyaç olmuyor değil.

Bu bağlamda denenebilecek en iyi Android uygulamalarından birisi Titanium Backup. Uygulamaları, kullanıcı verilerini ve Android Market linklerini yedekleyebilen programı tam manasıyla kullanabilmek için sitemde root olmanız gerekiyor.

 

http://www.appbrain.com/app/titanium-backup-%E2%98%85-root/com.keramidas.TitaniumBackup

Google Goggles

Google Goggles artık bir çok Android’li akıllı telefon sahibinin cihazlarındaki yerini almış bir uygulama. Ancak henüz tanışmayanlardansanız Goggles için resimli arama motoru yakıştırmasını yapabiliriz. Kamera ile yakaladığınız görselleri Google üzerinde aratarak kullanıcıya bilgi sunan yazılım an itibariyle İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca dil desteklerine sahip. Ancak translate ile diğer dilleri de kullanabilmenizin olanaklı olduğunu da belirtelim.

 

http://www.appbrain.com/app/google-goggles/com.google.android.apps.unveil

ROM Manager

Android’in en becerikli yazılımlarından birisi de ROM Manager. Her hangi bir recovery uygulaması ile uğraşmaya gerek kalmadan Android arayüzü üzerinden tüm sistemin yedeğini alıp sonrasında da geri yükleyebilirsiniz. Ancak bu uygulamanın da yeteneklerini sergileyebilmesi için sistem üzerine root yetkilerine sahip olmanız gerekiyor.

 

http://www.appbrain.com/app/rom-manager/com.koushikdutta.rommanager

Uninstaller

Telefonunuza sık sık yeni yazılımlar yüklüyorsunuz. Ancak bir süre sonra kullanmak istemediğiniz yazılımları silmek size zahmetli gelebilir. İşte tam bu noktada imdadınıza Android Market üzerinde Uninstaller adıyla geçen uygulama yetişiyor. Bilgisayarlarda olduğu gibi cihazınızda yüklü olan tüm yazılımları tek bir ekrandan görerek, gereksiz uygulamaları kolayca sistemden geride başka iz kalmadan temizleyebilirsiniz.

 

http://www.appbrain.com/app/uninstaller/com.rhythm.hexise.uninst

 

:: Sizin vazgeçemediğiniz Android’i daha kullanışlı hale getiren bir mobil yazılım var mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Kullanıcısının Alet Çantası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Kullanıcısının Alet Çantası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Kullanıcısının Alet Çantası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "