Okunma

Android Satışa Başladı


22 Şubat 2009 Pazar 11:14
Android Satışa Başladı

Google destekli Android işletim sistemi, mobil aygıtların çehresini değiştirmeye aday bir işletim sistemi olarak piyasaya ilk girişini yapmıştı, fakat kullanıcılar birçok sorunu T-Mobile G1‘i satın aldıktan sonra fark etmeye başladı. Elbette birçok işletmecinin en çok kıskandığı uyuglama, internet üzerinden indirilen uygulamaların satıldığı yazılım dükkanı. Apple‘ın App Store ile milyonlar kazandığı bu sistem, Android’de şimdilik sadece ücretsiz yazılımların dağıtılması için kullanılıyordu.

Nihayet Para Ödenebiliyor, Ama…

Artık Android işletim sistemli telefonlar üzerinden yazılım satın alabilen kullanıcılar, değişik bir kısıtlamayla engellenmiş durumdalar. Çünkü bu sistem şu an için sadece ABD’de çalışıyor. Uluslararası ödeme biçimleri her ne kadar her noktada kolaylıkla kullanılabilse de, görünüşe göre, Google henüz bu işi Android Market‘te kıvıramadı. Henüz Android ülkemize çıkartma yapmadı ama hem kendisini hem de yazılım dükkanını sabırsızlıkla bekliyoruz.

:: Android ülkemize ne zaman gelir?

Bilgi için: Android
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Satışa Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Satışa Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Satışa Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "