Okunma

Android Pazarı Hareketleniyor


01 Ocak 2009 Perşembe 09:34
Android Pazarı Hareketleniyor

Android Marketplace, kullanıcıların Android mobil işletim sistemi için yazılım indirebildikleri bir yer olarak, şu zamana kadar kullanıcılara beta aşamasında hizmet etti. Google‘ın verdiği söz ise, 2009 başından itibaren artık ücretli ve ücretsiz yazılımların sistem üzerinden doğrudan indirilebileceği ve geliştiricilerin de kendi yazılımlarını satabilecekleri bir yer olarak Android Marketplace’in hizmete gireceğiydi.

Hangi Ülkelerde Olacak?

Android işletim sistemli telefonlar bazılarında henüz satışa girmemiş olsa da, birçok ülkede Android uygulama indirme hizmeti çalışacak. Öncelikle ABD ve İngiltere‘de başlayacak olan hizmet ardından Almanya‘dan başlayarak Avrupa geneline yayılacak. Buradan satılan yazılımların bedellerinin %70’i doğrudan geliştiricilere gönderilecek.

:: Android ne zaman ülkemize gelecek?

Bilgi için: Android
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Pazarı Hareketleniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Pazarı Hareketleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Pazarı Hareketleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "