Okunma

Android Market’te Oylama Dönemi


11 Aralık 2010 Cumartesi 04:35
Android Market’te Oylama Dönemi

100.000’in üzerindeki uygulama sayısı ile dünyanın en zengin mobil içerik mağazalarından biri olan Android Market, pazara yön veren inovatif adımlarıyla beğeni toplamış bir işletim sistemi. Ancak Android Market’in de rakiplerinden esinlenmesi gereken özellikleri yok değil.

 

Google’ın Market’e son kazandırdığı yenilik de birçok mağazada gördüğümüz içeriklerin oylanması sisteminden daha farklı değil. Bu özelliği kendi üslubunca yorumlayarak sisteme entegre eden Android Market geliştiricileri, yazılımların zaman içersinde aldığı olumlu-olumsuz oyları zamansal dilimler içersinde ortaya koyuyor. Kullanıcılara en isabetli bilgiyi ulaştırmayı amaçlayan Google, özellikle çok eski uygulamaların çok yüksek oy oranlarıyla en tepede yer almasının da önüne geçmiş oldu böylelikle.

 

:: İçeriklerin oylanması kararlarınızı etkileyen bir unsur mu?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Market’te Oylama Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Market’te Oylama Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Market’te Oylama Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "