Okunma

Android Mesajlar için güncelleme vakti!


13 Mayıs 2018 Pazar 15:30
Android Mesajlar için güncelleme vakti!

Google, Android Mesajlar uygulamasına ufak ancak vakit kazandırabilecek bir güncelleme getirdi. İki faktörlü kimlik doğrulaması isteyen internet sitelerinde tek bir dokunuşla kimlik doğrulama kodlarınızı mesajlarınız içerisinden kopyalayabileceksiniz.

Herhangi bir internet sitesindeki kullanıcı hesabınıza bağlanmak için İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması seçmeniz güvenliğiniz açısından oldukça doğru bir seçenektir. Ancak bu seçenek bazen kısıtlı zamana sahip olduğunuz bir anda zahmetli bir tercih olarak da görünmekte. Öncelikle kullanıcı adı ve parolanızı girin, ardından SMS olarak gelen metin kodu bekleyin, kodu ezberleyin ve sonra gerekli yere bunu yazıp oturum açma işlemini gerçekleştirin. Okurken bile zahmetli olarak görünen bu işlem adımları çoğu kullanıcıyı bezdirmekte.

Android Mesajlar işlemi bir adım kısaltıyor!

Bunu gören Google, Android’in varsayılan mesaj uygulaması olan Android Mesajlar uygulamasına bu kodu SMS içerisinden otomatik tarayıp bulacak bir güncelleme getirdi. Gelen mesajdaki ilgili metin alanını sezen uygulama, alt tarafında bu kodu doğrudan tek bir dokunuşla kopyalamanıza imkan veren yeni bir buton getiriyor. Butona tıklayarak metin panonuza kopyaladığınız bu kodu doğrudan sitedeki ilgili yere yapıştırabileceksiniz. Böylece zihninizi boşuna bu rakamları ezberleyerek meşgul etmemiş olacaksınız.

android mesajlar

Bu işlemi otomatikleştiren ilk şirket Google değil tabi ki. Xiaomi ve diğer Çinli telefon şirketleri, bir süre önce gelen bildirimden kod kopyalama olanağını kullanıcılarına sunmuşlardı. Ancak gelen bazı geri bildirimlere göre her zaman tam verimle çalışmıyor ve bazı metinleri tarayamıyordu. Bakalım artık günümüzde iki faktörlü değil de multi faktörlü kimlik doğrulamasının konuşulduğu bugünlerde Google, gelen bildirimlerdeki kodları tam verimle bulup kopyalayabilecek mi?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Android Mesajlar için güncelleme vakti!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Mesaj gitmiyor

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Mesaj güncellemesi nasıl yapılır

" Android Mesajlar için güncelleme vakti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Mesajlar için güncelleme vakti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Mesajlar için güncelleme vakti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "