Android System Info İncelemesi


12 Haziran 2012 Salı 14:00
Android System Info İncelemesi

Minik bir yazılım ile Android cihazlarınızdaki tüm özellikleri görebilir, cihazın nasıl çalıştığına dair kontrolleri yapabilirsiniz. Bilgisayarlarımızda bu tip yazılımların pek çok örneği var. En basiti Everest adlı yazılım.

İncelediğimiz Android System Info, pek çok inceleme telefonunda kullandığım, minik bir yazılım.

Program 5 ana işlemi yerine getiriyor. Dashboard adlı kısımda, genel durum bilgileri yer alıyor. Şarj bilgisi, dahili depolamada kullanılan alan, SD kart, RAM kullanımı, cihazın ne kadar süredir açık olduğu, bağlantı türü ve IP adresi gibi bilgileri görebiliyoruz.

Android System Info adlı yazılımın esas içeriğinin olduğu sekme ise soldan ikinci olan System sekmesi. System alanından pek çok ünite ile ilgili geniş ve detaylı bilgileri alabiliyorsunuz.

Örneğin kullanılan işlemcinin komut seti, en çok hangi frekanslarda çalışıyor, hızı nedir gibi bilgiler alabiliyorsunuz. Samsung Galaxy S3’de %52.24 ile 200 MHz hız en çok kullanılan frekansmış mesela. 

Android System Info yazılımının bir güzel yanı da Windows tabanlı bilgisayarlarda CTRL ALT DEL kombinasyonuna bastığımızda açılan görev yöneticisi benzer bir tasks alanının bulunması.

Burada toplam işlemci kullanımının yüzde kaç olduğundan tutun, hangi uygulamanın ne kadar işlemci kullandığını ve ne kadar RAM harcadığını görebiliyorsunuz. Eğer cihazınızda herhangi bir yavaşlama olduğunda, Android System Info’dan Tasks sekmesini açıp, hangi uygulamanın neler yaptığına bakabilirsiniz.

Android System Info programı sayesinde, cihazınızın log kayıtlarını da kontrol edebiliyorsunuz. Hangi anda ne işlemler yapılmış, hangi hata raporları kaydedilmiş gibi bir sürü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Android System Info adlı yazılım, Google Play Store‘da 4.6 oy oranını almayı başarıyor. Kullanıcıların çoğunluğunun sevdiği uygulama, 332 KB boyutu ile oldukça kaynak dostu.

Android System Info‘yu buradan ücretsiz olarak Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

:: Android’de sistem bilgilerine hangi uygulamadan ulaşıyorsunuz?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android System Info İncelemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android System Info İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android System Info İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?