Okunma

Android, Tablet Pazarında Kendini Gösterdi


27 Ocak 2012 Cuma 12:00
Android, Tablet Pazarında Kendini Gösterdi

Android ile iOS arasındaki savaş, akıllı telefonlarda oldukça hararetli olsa bile toplam satışa baktığımızda Android oldukça önde.

Fakat tablet pazarına baktığımızda durum değişiyor ve iOS üstünlüğü ortaya çıkıyor. iOS‘un uzun zamandır devam eden ezici üstünlüğü, Android‘in kıpırdanmaları ile azalmışa benziyor.

Strategy Analytics‘in hazırladığı rapora göre pazarın hakimi iOS’lu iPad, Fakat eskisi gibi anormal farklılıklar bulunmuyor. 2010 yılı 4. çeyrek küresel pazar payına baktığımızda, iOS yüzde 68.2 gibi bir pazara hakimdi. 2011 yılının 4. çeyreğine baktığımızda ise bu rakam %57.6’ya düşüyor. Yaklaşık yüzde 10 kayıp ise Android’e yarıyor.

Yüzde 29’luk payını, yüzde 39.1’e çıkartan Android, büyümesini Android 4.0 ile devam ettirecek gibi gözüküyor.

Windows 8‘li tabletlerin gelmesi ile beraber pazarın nasıl şekilleneceği merak konusu.

:: Android 4.0 ve Windows 8’in gelmesi, tablet pazarında Apple’ı nasıl etkiler ?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Android, Tablet Pazarında Kendini Gösterdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Simdi Burda android kedimi oluyor, bircan Desinfektion cok satmasi okadar önemli degil, kaliteyi o belli etmes

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Olay şundan ibaret ios işletim sistemine sahip sadece iPad varken android’li belki 10-15 model var. Apple’ı karşılaştırırken sadece samsung galaxy tab veya htc flyer’la kıyaslayıp sonuçlara bakın birde o zaman apple hakkında iPad hakkında yorum yapabilirsiniz. Telefonumda tabletimde android ama kim ne derse desin apple’ın uygulama kalitesi ve stabilitesi tasarım güzelliği hiçbir markada yok. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş ama ben objektif düşünerek apple’ın her zaman bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Yoksa sadece son çeyrekte nasıl 37milyon iPhone 15 milyon iPad satsın?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  n tane android üreticisine karşın sadece tek bir üreticiyle ios hiç de fena bir konumda değil bence

 4. orcnd dedi ki:

  tablet almadan önce ipad ile android tabletleri biraz kurcaladım. android 3.0 honeycomb ios’a göre uzay mekiği gibi kalıyor. android tabletler mobil cihazdan çok bilgisayara yakın şeyler. honeycomb üzerinde ubuntu çalıştırıp nginx ve mysql kurabiliyorsunuz mesela. klavye,fare, joystick gibi usb donanımları sorunsuz çalıştırıyor. hatta tablet üzerinden kablosuz joystick ile haxball oynamışlığım var . bu haliyle sınırlı bir mobil cihazdan çok bilgisayara yakın geliyor bana.

  üstüne bir de wine ile windows programları çalıştırır hale gelirse işte o zaman kakipsiz hale gelecektir.

 5. mazula dedi ki:

  Android özellikle iOS’a göre maliyetinin düşük olmasıyla avantaj kazanıyor
  İlerleyen Zamanlarda Android ve Windows 8’li tabletler iOS’u zirveden indirebilir ; ancak iphone5 ve ipad3 ‘ün çıkması halinde
  Beklenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir

" Android, Tablet Pazarında Kendini Gösterdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android, Tablet Pazarında Kendini Gösterdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android, Tablet Pazarında Kendini Gösterdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "