Okunma

Android Uygulaması: Medidoz


12 Ocak 2013 Cumartesi 15:00
Android Uygulaması: Medidoz

Sağlık problemleri olanlar ya da günlük ilaçlarını kaçırmaması gereken kullancılar için geliştirilmiş olan Medidoz, ilaç saatlerini hatırlatan bir uygulama. Medidoz neler sunuyor yakından bakalım.

Tıp kategorisindeki uygulama 393 Kilobyte boyutunda. Android 2.3.3 ve üstünde çalışan uygulama, sadece 10+ kez indirilmiş.

Medidoz’u kullanmak konusunda endişeleriniz varsa içinizi rahat tutabilirsiniz. Zira uuygulamada ve market sayfasında şu bilgi yer alıyor. “Medidoz, kısa veya kronik dönemli ilaç kullanan kişilerin ilaç kullanımlarının hekim ve eczacı profesyoneller tarafından takibi ile geliştirilmiştir.” 

Bir sağlık uygulaması olduğu için oldukça sadece bir arayüz ve estetik bir renk tonu kullanan Medidoz, kullanışlı ve sade bir arayüze sahip. Üç sekme bulunuyor. Hatırlatmalar, ilaçlarım ve ayarlar. 

İlaçlarım sekmesinde, uygulamaya girişini yaptığınız ilaçlar bulunuyor. Burada yeni ilaç ekleyebilir, eklediklerinizi düzeltebilir ya da silebilirsiniz. Ayrıca bu ilaçlara sesli hatırlatma da ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın en önemli kısmı olan İlaç Ekleme menüsünde, ilacın adını ve türünü girebilirsiniz. Örneğin tablet ya da şurup gibi. Dozajını ve kullanım sıklığını ayarlayabilirsiniz. Örneğin günde 2 kez, yarım tablet gibi. Son olarak da ilaç alma saatleri ve günlerini ayarlayabilirsiniz, haftada bir 08:00 ile 20:00‘de gibi..

Hatırlatmalar sekmesinde ise girdiğiniz ilaçlardan hatırlatma ekledikleriniz görünüyor. Telefonunuz ilaç zamanı geldiğinde sizi uyarıyor. Ayarlar kelimesi de hatırlatmalar sekmesi ile bağlantılı diyebiliriz çünkü ses ya da titreşimden birisini ya da her ikisini açıp kapamak için ayarlara gitmelsiniz. Ayarlar sekmesinde başka bir seçenek bulunmuyor. 

Sonuç olarak Medidoz, bu tür bir htiyacı olanlar için yararlı bir uygulama. Sade ve şık arayüzü ile ilaç saatlerini kaçırmak istemeyen kullanıcılara hizmet etmek için bekliyor. 

İndirmek için tıklayın.

:: Medidoz uygulamasını kullanışlı buldunuz mu?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Android Uygulaması: Medidoz”

 1. neguvon dedi ki:

  İhtiyacı olanlara ilaç gibi uygulama geliştiricileri tebrik ederim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok faydalı bir program olmuş, benim gibi yaşı ilerlemiş ve günde dört ilaç kullanan birine ilaç gibi geldi.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Lütfen QR kod kullanın böyle program önerilerinizde.
  Ulaşması, programı denemesi daha kolay olur.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  arayüzü, alarm ile hatırlatması vs… gayet kullanışlı ve başarılı gorünüyor…

 5. cannac123 dedi ki:

  güzel eline sağlık kullanıyorum şuan..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  sonunda hemen dedemin telefonuna yükliyçem

 7. usahin34 dedi ki:

  Daha fazla türkçe uygulama ile artık daha kaliteli uygulamalar gelişiyor.

" Android Uygulaması: Medidoz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Uygulaması: Medidoz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Uygulaması: Medidoz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "