Okunma

Android ve iOS için Office güncelleniyor!


05 Mart 2018 Pazartesi 17:00
Android ve iOS için Office güncelleniyor!

Microsoft, Office ofis yazılımları paketini hem Android hem de iOS platformları için bu ay içerisinde birçok yeni özellikle güncelleyecek.

Mobil platformlar için Office uygulaması yeni özelliklere kavuşuyor!

Bir süredir Office Insiders üyesi olanlara sunulan yeni özellikler, Mart ayı içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak. Öte yandan, bu yeni özelliklerin bazılarının Office 365 aboneliği gerektireceğini baştan belirtelim.

En önemli özellik, başkalarının sizin belgenizin hangi kısmında çalıştığını görebilecek olmanız. Diğer kullanıcıların hangi içeriği düzenlediğini görebilecek ve böylece belgenin aynı yerinde eş zamanlı olarak çalışmayacaksınız. Bu özellik iki platformda da Excel uygulaması için sunulacak.

Office

iOS için Word uygulaması ise belgelerinizi yüksek sesle okuma ve okurken metni öne çıkarma yeteneklerine kavuşuyor. iOS için PowerPoint ise, fazla mürekkebin kaldırılmasına izin veren Segment Silici özelliğine kavuşuyor. iOS cihazlarda varsayılan görünüm olarak Mobil Görünüm seçme ve bunu varsayılan hale getirme seçeneğine de sahip olacaksınız. Ek olarak, daha fazla LCV (lütfen cevap veriniz) seçenekleri de iki platform kullanıcılarına da sunulacak.

LCV ve diğerlerinin belgede nerede çalıştığı özelliklerinin yanı sıra, Android için Word uygulamasında ise kullanıcıların Outlook’ta açması gereken kaç okunmamış e-postası olduğunu gösteren bir yenilik bulunacak. Yine Word’te yeni arama deneyimi ile kişiselleştirilmiş öneriler, akıllı arama ve görev çubuğunda yeni Arama ikonu yeniliklerden. Geliştirmeler arasındaysa etkinlikler için daha fazla seçenek, geliştirilmiş sohbetler, hızlı gezinme ve sık kullandığınız siteler ve gruplarda saklanan sunuları Aç menüsünde bulma yetenekleri de diğer yenilikler arasında olacak.

:: Uygulama için sunulacak yenilikleri nasıl buldunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android ve iOS için Office güncelleniyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android ve iOS için Office güncelleniyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android ve iOS için Office güncelleniyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "