Okunma

Android Wear isim mi değiştiriyor?


12 Mart 2018 Pazartesi 17:00
Android Wear isim mi değiştiriyor?

Google Play Servisleri için yakın tarihli bir beta sürümü, Android Wear isminin gelecekte değişebileceğini ortay çıkarttı. Yoksa Android Wear, yakında Wear OS olarak mı anılacak?

Android Wear, Wear OS olabilir!

Muhtemel yeni logosu da gözüken Wear OS isim olarak da oldukça mantıklı bir hamle olarak görülüyor. Bildiğiniz gibi platform bağımsız ve iOS ile de uyumlu. Yani yeni isim bunu en iyi şekilde yansıtıyor.

Android Wear, Wear OS

Reddit kullanıcısı H3x0n ya da bilinen ismiyle Fabian Terhost tarafından Google Play Servisleri beta APK dosyasının kaynak koda dönüştürülmesi sayesinde aşağıdaki görselde göreceğiniz satırlar ortaya çıkartılmış. Reddit başlığında Terhost, yeni markalandırmanın sonraki Google Play Servisleri sürümüyle birlikte hayata geçirileceğine inandığının altını çiziyor.

Android Wear, Wear OS

Google yakın zamanda ödeme servisi Android Pay için de Google Pay adını kullanmaya başlayarak benzer bir strateji izlemişti. Şirketin gelecekte başka hangi servis ve yazılımlarının adında değişiklik yapacağı merak konusu.

:: Google’ın bu marka değiştirme kararlarını doğru buluyor musunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Wear isim mi değiştiriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Wear isim mi değiştiriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Wear isim mi değiştiriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "