Okunma

Android Wear için yeni güncelleme yolda


20 Ocak 2018 Cumartesi 20:00
Android Wear için yeni güncelleme yolda

Google‘ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear çok yakında yeni bir güncelleme alacak. Firma tarafından yapılan resmi açıklamaya göre gelecek güncellemeyle birlikte temel ama önemli iyileştirmeler yapılacak.

LG, Huawei, Asus ve Motorola gibi pek çok üreticinin akıllı saatlerinde kullandığı Android Wear işletim sistemi, güncellenmeye devam ediyor. 2.0 sürümü çok geç yayınlanan ve bu nedenle tepki çeken işletim sistemi, yeni güncellemeleri daha hızlı şekilde alacak gibi görünüyor.

Google, resmi blog’undan yaptığı açıklamayla birlikte kısa süre içerisinde Android Wear işletim sistemi için yeni bir güncellemenin yayınlanacağını açıkladı. Bildirimlerin daha kolay okunabilmesini sağlayacak olan güncelleme, bildirimleri okumayı ve yönetmeyi kolaylaştıracak.

Android Wear İstenilen Noktaya Gelemedi

Google’ın giyebilir cihazlar için büyük ümitlerle çıkardığı işletim sistemi  hüsrana dönüştü. Çeşitli üreticilerden destek görse de dünya genelinde yayılmayı başaramayan işletim sistemi, iki büyük rakibi Apple ve Samsung karşısında yenilgiye uğramış gibi görünüyor. Apple Watch ile birlikte kullanılan watchOS ve Samsung Gear cihazlarda kullanılan Tizen işletim sistemleri, daha sık güncelleme almaları nedeniyle kullanıcılardan daha çok ilgi görmüş durumda.

Sadece Android Wear 2.0 işletim sistemine sahip cihazlara gelecek olan  yeni güncellemenin önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor. Güncellemeyle birlikte gerçekleştirilen bazı ek geliştirmeler de bulunuyor. Şu an için bu gelişmeler bilinmese de detaylar ortaya çıktıkça aktarmayı sürdüreceğiz.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Wear için yeni güncelleme yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Wear için yeni güncelleme yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Wear için yeni güncelleme yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "