Okunma

Radar Tespit Cihazı Cebe Girdi!


16 Mart 2011 Çarşamba 17:50
Radar Tespit Cihazı Cebe Girdi!

Radarların yerini tespit ederek kullanıcısını uyaran cihazlar, ülkemizde ve hatta dünyanın hemen her yerinde yasaklanmış olsa da, motorlu araç sürücülerinin bu illegal yoldan vazgeçemediğini görüyoruz. Zira bu alanda geliştirilmiş onlarca alternatif araç mevcut.

Bu konuda omzunu mobil dünyanın popülaritesine yaslamış üreticilerden biri de Cobra isimli firma. Daha önce iRadar isimli ürünüyle iPhone kullanıcılarının hizmetine sunulan cihaz, şimdi de Android’lı akıllı telefon sahiplerinin hizmetine giriyor.

Cobra iRadar, bir çeşit radar tespit cihazı. Bu cihaz, telefonlara yüklenebilen özel bir yazılım ile bağlantılı çalışıyor. Yazılım, radar kameralarını metrelerce öteden tespit edebilmeye olanak sağlıyor.  Tespit edilen kamera noktalarının konumu, otomatik olarak coğrafi koordinat bilgisi ile etiketlenerek, yazılımın sunucularına kaydediliyor. Daha sonra da bu güzergah üzerindeki kullanıcılara kilometrelerce öteden radar noktaları bildirilmiş oluyor.

Amerika’da iPhone sürümü yoğun ilgi gören cihazın ve tabi ki yazılımın, Android sürümü de merakla bekleniyor. Ülkemizde yüksek ceza oranları nedeniyle fazla ilgi göremeyen bu cihazın Nisan ayı içersinde Amerika’da satışa sunulacağı belirtilmiş.

http://www.youtube.com/v/aMcjzV-8fFc?fs=1&hl=en_US

:: Bu tür cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Radar Tespit Cihazı Cebe Girdi!”

 1. thekillingroad dedi ki:

  Öyle olsaydı adı devlet olmazdı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tür (radar bulucu) cihazların serbest olması gerekir !
  Maksat sürücüyü cezalandırmak değilde, caydırmaksa bu cihazlar serbesy edilmelidir !
  devlet vatandaşını sövüşlememelidir !
  uyarı ve ya ikaz mekanızması kullanmalıdır.
  Maksat hızın önünü kesmek ise devlet yollara yalancı (liar radio transmıtter) vericiler koyarak da pekala hız riskinin önlenmesinde caydırıcı olarak daha da yol alabilir !Hoş maksat hızı önlemekse devletin uyarı işareti koyduğu gibi bir kısım yollarda da da bulunduğu gibi hız göstergeli ışıklı işaretleri koyabilir. ikaz dan sonra ancak ceza ugulanması düşünü***** />
  "kör tutuğunu" misali olmamalıdır. hakkaniyeti yaralayan bir uygulamadır bu gün ki uygulamalar…
  Otomobilve yol teknolojik olarak büyük gelişmeler göstermişken sabitlemiş hız levhasını Kışın da aynı hız levhası yazında aynı hız levhası. Kışın hızın göre yazılmış bir ikaz levhası yazın da aynı olur mu ?
  Zaman değişiyor kafalar sabitlenmiş.

" Radar Tespit Cihazı Cebe Girdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Radar Tespit Cihazı Cebe Girdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Radar Tespit Cihazı Cebe Girdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "