Nedir bu Anonymous?


03 Şubat 2021 Çarşamba 18:32
ABONE OL
Nedir bu Anonymous?

Son zamanlarda siyasi olaylar, protesto ve ayaklanma gibi gelişmelerde adını sıkça duyduğumuz hacker grubu Anonymous herkesin dikkatini çekiyor. “Anonymous kimdir? Anonymous twitter hesabı” gibi soruların cevabı sık arama motorlarında aranıyor.

Anonymous nedir?

İlk önce koordineli bir şekilde eğlence odaklı isimsiz bir çevrimiçi topluluk olarak ortaya çıkan, ancak çeşitli siber saldırılar ve protestolar ile gündeme gelen grup, eskisinden daha farklı bir şekilde anılır hale geldi.

Yaptıkları eylemler ve siber saldırılarla dikkat çeken Anonymous, devletlere ait internet siteleri ile devlet başkanlarına siber saldırılar düzenleyerek adını duyurdu. Ayrıca siber saldırı düzenleyerek hackledikleri internet sitelerine “Biz Anonymous’uz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin” şeklindeki sloganları da popüler oldu.

Anonymous, genellikle çoğu bildirim ve açıklamasını Twitter üzerinden yapıyor. Bu nedenle birçok insanın merak edip araştırdığı bu konuya cevap verelim. @YourAnonNews adlı Twitter hesabını kullanan isimsiz grup, son zamanlarda özellikle eski ABD başkanı Donald Trump dahil olmak üzere birçok Devlet başkanına yaptıkları siber saldırılarla gündemden düşmüyor.

Anonymous Wikileaks’in üç büyük halefinden biri

anonymous

Anonymous özellikle 2008 yılından sonra etkinliğini ciddi oranda artırmaya başladı. Özellikle 2008 yılında yaşanan DDoS saldırıları sonrası iyice ünlenen grup, bu olaydan sonra ciddi şekilde tanındı. Hatta konu ile ilgili CNN ”Anonymous’un gücü göz önüne alınacak olursa kesinlikle meşhur Wikileaks olaylarının üç büyük halefinden biri” yorumunu yaptı.

George Floyd için ABD polisine savaş açtı

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl ABD’de George Floyd adındaki bir kişi polis tarafından göz altına alındı. Ancak bu normal bir göz altı değildi, George Floyd’u göz altına alan polis ayağı ile boynuna basarak George Floyd’un ölümüne neden oldu. Bu olay sonrası ABD ciddi protestolarla karşı karşıya kalmıştı. ABD protestolar ile çalkalanırken Anonymous, korkutucu bir video yayınlayarak ABD polisine savaş açtığını duyurdu. Bu ‘savaş’ ilanı sonrası kısa süre içerisinde ABD’li bazı belediyeler ve polis teşkilatı internet siteleri siber saldırıya maruz kalarak çöktü.

anonymous

Hacker grubu videoda George Floyd’u öldüren polis memurunun cinayetten yargılanması gerektiğini ve ABD yargısına güvenmediklerini belirtti. Ayrıca bu isteklerinin gerçekleşmemesi durumunda ABD devleti ile ilgili çok ciddi belgeleri kamuoyu ile paylaşacaklarını açıklayan grup daha sonra sloganlarını söyleyerek videoyu bitirdi. Protestostocuların protestocuların Anonymous maskeleri taktığı da görüldü.

Anonymous’tan şok iddia

Bilindiği üzere Lady Diana, 31 Ağustos 1997 yılında yaşadığı bir trafik kazası ile hayatını kaybetmişti. Ancak Anonymous, 2020 yılında bunun bir trafik kazası olmadığını, Lady Diana’nın İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Bunun nedeni olarak ise Lady Diana’nın çok fazla özel ve önemli bilgiye sahip olmasını açıklayan Anonymous’a İngiltere Kraliyet Ailesi tarafından herhangi bir cevap gelmedi.

Lady Diana, ölmeden yıllar önce vermiş olduğu bir röportajda eşi Prens Charles’ın kendisini öldürmek için bir kaza planladığını açıklamış ve daha sonra Lady Diana’nın bu röportajı İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından yalanlanmıştı.

Anonymous Türkiye’yi de tehdit etti

Anonymous, geçtiğimiz gün yaşanan Boğazici Üniversitesi olayı ile ilgili de bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Türkiye’yi alenen tehdit eden hacker grubu, elinde çok ciddi belgeler olduğunu açıkladı.

Görüldüğü gibi ilk olarak eğlence odaklı isimsiz bir grup olarak ortaya çıkan ve daha sonra devletlere, devlet başkanlarına siber saldırılar yapan bir hacker grubuna dönüşen Anonymous ile ilgili önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak detayları sizlerle paylaşacağız.

Anonymous grubunun ne için veya kim için çalıştıklarını anlamak oldukça zor. Eğer bu konu ile ilgili düşünceleriniz varsa yorumlara yazabilirsiniz.
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Nedir bu Anonymous? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nedir bu Anonymous? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nedir bu Anonymous? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!